Spotkanie z wnukami Patronki UMCS

W ramach jubileuszu 150. rocznicy urodzin Marii Curie-Skłodowskiej nasz Uniwersytet będzie gościć najbliższych członków rodziny Noblistki: jej wnuczkę Hélène Langevin-Joliot – profesor fizyki jądrowej oraz wnuka Pierre’a Joliot – biochemika, professor College de France i członka Francuskiej Akademii Nauk, którzy już 10 listopada br. w towarzystwie delegacji z Paryża przyjadą do Lublina na zaproszenie UMCS.

W najbliższy poniedziałek, 13 listopada o godz. 11.00 w Auli Instytutu Informatyki UMCS odbędzie się otwarte spotkanie członków rodziny Skłodowskiej ze społecznością akademicką naszego Uniwersytetu. Zapraszamy studentów i pracowników Wydziału FiS do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Wszyscy, którzy z różnych powodów nie będą mogli w nim uczestniczyć, mają szansę obejrzenia relacji „na żywo”, która będzie prowadzona na platformie PlatonTV. Streaming odbędzie się w Małej Sali Widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka", a za realizację będzie odpowiedzialna TV UMCS.

Zachęcamy do obejrzenia transmisji. Będzie to niepowtarzalna okazja do wysłuchania wybitnych naukowców i potomków Marii Curie-Skłodowskiej.

 

    Aktualności

    Autor
    Anna Nieoczym
    Data dodania
    10 listopada 2017