Spektakl „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym”

ACK UMCS „Chatka Żaka we współpracy z Adrianną Sawczak mają zaszczyt zaprosić na spektakl „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym” w wykonaniu grupy tanecznej „zMYsł”.

Miłość. Większości słowo to kojarzy się ze spokojem ducha, poczuciem bezpieczeństwa, wolnością, chwilami radości i uniesień. Jednakże taka miłość nie jest dana każdemu z nas. W czasach przepełnionych lękiem i niepewnością dla przeciętnego człowieka miłość bywa czymś nierealnym.

O takiej miłości opowiada spektakl grupy tanecznej „zMYsł”. Tancerze poprzez ruch ukazują nie tylko historię miłości zakazanej, ale także zmianę okrutnej relacji kat – ofiara w relację człowiek – człowiek.

Inspiracją do stworzenia spektaklu był film „Chłopiec w pasiastej piżamie” w reżyserii Marka Hermana. Choreograf – Adrianna Sawczak odbiegła jednak od filmowego scenariusza i poprzez taniec przedstawiła historię miłości w trudnych czasach. 


 • DATA: 24 lutego 2017 r. (piątek)
 • MIEJSCE: Duża sala widowiskowa, ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Idziego Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin
 • GODZINA: 18:00
 • BEZPŁATNE BILETY: Dostępne w portierni ACK UMCS „Chatka Żaka” od 17 lutego w godzinach 08:00-22:00. W dniu spektaklu dostępne do godziny 18:00.

GRUPA TANECZNA „zMYsł”
Powstała w październiku 2016 r. Tworzy ją 30 tancerzy, którzy rozpoczęli współpracę pięć miesięcy wcześniej. Większość z członków zespołu to osoby, które nie miały do czynienia z tańcem współczesnym, jednakże ich ogromne zaangażowanie, chęć zdobycia wiedzy i doświadczenia scenicznego, a także ciężka i sumienna praca zaowocowały wystawieniem pierwszego spektaklu. Choreografem oraz instruktorem zespołu jest Adrianna Sawczak.

  Aktualności

  Autor
  Patryk Przygodzki
  Data dodania
  17 lutego 2017