Spektakl improwizowany „Dwie Siostry”

Zapraszamy na spektakl improwizowany „Dwie Siostry”, który odbędzie się w Chatce Żaka 18 maja 2019 r. o godz. 19:00.

„Dwie Siostry” to duet improwizatorek (Katarzyna Chmara i Alicja Dobrowolna), związany z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Duet tworzy spektakle komediowe na oczach widzów, ad hoc, bez scenariusza, inspirując się sugestiami publiczności.

Improwizatorki w swoim spektaklu „Dwie siostry” wychodzą od jednego, stałego elementu – w przedstawieniu zagrają siostry. Tylko tyle wiedzą. Kim będą siostry w kolejnym spektaklu, w jakich sytuacjach je zastaniemy, jaki urywek ich życia zobaczymy? Na to wszystko wpływ będą mieć widzowie. To oni powołają bohaterki do życia, nadadzą im imiona, określą ich cechy osobowości, wymyślą, co robią w życiu… To publiczność zainspiruje improwizatorki, a one to wszystko zagrają!

Dwie Siostry o sobie:
W naszych improwizacjach stawiamy na emocje i relacje między bohaterami. Uwielbiamy przenosić na scenę ludzkie przywary i śmieszności, które zauważamy na co dzień. Najważniejsze jest dla nas bycie tu i teraz, odkrywanie komizmu w zabawie sceną, całkowite oddanie się partnerowi i wspólne płynięcie w nieznane.

Nasz spektakl pokazuje, że improwizacja jest nie tylko techniką teatralną, ale może być również formą sceniczną. Przepiękną formą, w której zarówno aktorzy, jak i widzowie są twórcami spektaklu. Improwizacja to nie tylko proces, lecz także efekt współpracy zespołu, jego całkowitego zespojenia i oddania się magii stanu „tu i teraz”.

Bilety: 10 zł (ulgowe) / 15 zł (normalne) - do nabycia w Chatce Żaka na godzinę przed spektaklem


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    17 maja 2019