Rozpoczynają się zapisy na zajęcia Lindy Hop

ACK UMCS „Chatka Żaka” wraz z grupą Lindy Hop Lublin mają przyjemność ogłosić zapisy na regularne zajęcia tańca Lindy Hop w Lublinie. Będą się one odbywać w niedziele (począwszy od 5 listopada) w godzinach: od 17.30 do 18.30 dla grupy początkującej, od 18.40 do 19.40 dla grupy średnio zaawansowanej.

Lindy Hop to styl tańca towarzyskiego pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, oryginalnie wywodzący się z dzielnicy Harlem w Nowym Jorku. Był on tańczony i rozwijany równolegle z muzyką jazzową tamtego okresu, a szczyt jego popularności przypada na późne lata 30. i wczesne lata 40. XX wieku, czyli tzw. erę swingu. Lindy Hop jest wypadkową wielu stylów, które były popularne we wcześniejszych latach, a mają swoje korzenie w tańcu jazzowym, stepowaniu, Charlestonie oraz Breakaway.

Tak wygląda Lindy Hop w praktyce:

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. O przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Można zapisywać się w parach lub solo, jednak rejestracja w parze zwiększa szansę na uczestnictwo w zajęciach. Pierwszeństwo w zapisach mają również osoby, które uczestniczyły już w warsztatach Lindy Hop.

Pierwsze dwa spotkania będą bezpłatne. Koszt uczestnictwa w kolejnych zajęciach będzie wynosił 20 zł za 4 zajęcia.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod adresem mailowym lindyhop@ack.lublin.pl.

    Aktualności

    Autor
    Anna Nieoczym
    Data dodania
    26 października 2017