Rockowa Scena Radia Centrum: Teksasy & Wojtek Cugowski

Zapraszamy na koncert Teksasy & Wojtek Cugowski w ramach cyklu Rockowa Scena Radia Centrum. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada 2019 r. o godz. 19:00 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

Rockowa Scena Radia Centrum to cykl koncertów odbywających się w Chatce Żaka, które można usłyszeć na żywo na antenie rozgłośni. Twórcy wydarzenia chcą w ten sposób zaprezentować najciekawsze zjawiska muzyczne dziejące się w naszym regionie.

Pomysł na projekt Teksasy & Wojtek Cugowski zrodził się tak naprawdę już w roku 1998, w Lubelskim klubie Graffiti, gdzie podczas bluesowych jam session wspólnie improwizowali wykonując utwory takich artystów jak Muddy Waters, Zz Top, czy Stevie Ray Vaughan.

Teksasy od roku 1998 do chwili obecnej wydali dwie płyty: „Boogie całą noc” (2007) i „Zielony dymek” (2012). W 2008 roku pojawili się na wydawnictwie „Antologia Polskiego Bluesa” wykonując ten materiał na wielu koncertach i festiwalach w kraju i poza jego granicami, m.in. Rawa ,Blues, Jimiway, Blues Festival, Osnabrucker BluesLawine, Olsztyńskie Noce Bluesowe czy Munster Festival Klepsydra. Wojtek Cugowski - wiadomo - kontynuował karierę z grupą Bracia oraz z projektem Cugowscy, na których płytę „Ostatni raz” Jerzy Szela Stankiewicz wokalista Teksasy napisał kilka tekstów…

Po latach Wojtek i Teksasy zdecydowali się powrócić do wspólnego grania bazując na autorskim programie oraz standardach bluesowo rockowych. Obecnie Wojtek Cugowski i Teksasy pracują na wspólną płytą.

Wejściówki na koncert do zdobycia tylko na antenie Radia Centrum.
Transmisja na żywo na 98,2 fm (Lublin) oraz www.centrum.fm


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    21 listopada 2019