Rockowa Scena Radia Centrum: Moriah Woods

Zapraszamy na koncert Moriah Woods w ramach cyklu Rockowa Scena Radia Centrum. Wydarzenie odbędzie się 20 lutego 2020 r. o godz. 19:00 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

Rockowa Scena Radia Centrum to cykl koncertów odbywających się w Chatce Żaka, które można usłyszeć na żywo na antenie rozgłośni. Twórcy wydarzenia chcą w ten sposób zaprezentować najciekawsze zjawiska muzyczne dziejące się w naszym regionie.

Moriah Woods jest urodzoną i wychowaną w Colorado (USA), a obecnie mieszkającą w Polsce wokalistką, multi-instrumentalistką, autorką tekstów i muzyki tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. Dorastając, będąc otoczona przez muzyków o różnych drogach życiowych, Moriah została zainspirowana twórczością takich artystów jak Johnny Cash, Townes Van Zandt, 16 Horsepower, Sharon Van Etten czy Chelsea Wolfe. Muzyka Moriah zawiera się w szerokim spektrum folku i country z charakterystyczną, dobrze wyczuwalną i przejmującą głębią.

Moriah przeprowadziła się do Polski wiosną 2014 roku i zaczęła koncertować solo, jak również z zespołem The Feral Trees. Z czasem jej wykonania solowe zostały urozmaicone o zespół, co w konsekwencji zaowocowało jej pierwszym studyjnym albumem pt. "The Road To Some Strange Forest" z 2016 roku.

We wrześniu 2019 odbyła się premiera nowej płyty Moriah Woods pt. "Old Boy". To historia zainspirowana zmaganiem z uzależnieniem i depresją, jakiego doświadczył jej zmarły w 2017 r. ojciec. Projekt ten rozpoczął się jako osobista próba poradzenia sobie z bólem i żałobą po stracie bliskiej osoby, a przerodził się w potrzebę pomocy innym osobom, które zmagają się z problemami podobnymi do tych, jakie dotyczyły ojca artystki. Przesłanie zawarte na płycie "Old Boy" mówi, że każda historia i ból są wyjątkowe, nie są jednak rzadkością. Musimy pamiętać, że wszyscy jesteśmy w tym razem, a cierpienie jest częścią naszej drogi, która pozwoli nam ją lepiej zrozumieć, jeśli tylko na to pozwolimy.

Na swoim koncie Moriah Woods ma koncerty w Polsce i za granicą. Koncertowała w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Węgrzech, Słowacji, Ukrainie, Estonii i USA. Wraz ze swoim zespołem występowała m.in. na Łódź Songwriter Festival (2015), Liveurope Showcase (2015), Poznań Enea Spring Break (2016, 2019), Slow Life Music Festival (2016), Augustoff Festiwal (2016), Piotrkoff Festiwal (2018), Opener Festival (2015), OFF Festival / The Feral Trees (2016). Szerszej publiczności dała się poznać otwierając koncerty artystyki LP podczas polskiej części jej europejskiej trasy w Warszawie i Poznaniu. Wraz z zespołem została finalistką konkursu Firestone Headliners of Tomorrow (2017). Supportowała również koncerty takich wykonawców jak: Rodrigo y Gabriela, John Garcia (Kyuss), Ania Rusowicz, Emma Ruth Rundle, Pokey Lafarge i wielu innych.

Wejściówki na koncert do zdobycia tylko na antenie Radia Centrum.
Transmisja na żywo na 98,2 fm (Lublin) oraz www.centrum.fm


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    20 lutego 2020