Rockowa Scena Radia Centrum: 6BM

Zapraszamy na drugi koncert z cyklu Rockowa Scena Radia Centrum, który odbędzie się 21 czerwca 2018 r. o godzinie 19:00 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka. Na scenie wystąpi zespół 6BM.

Rockowa Scena Radia Centrum to cykl koncertów odbywających się w Chatce Żaka, które będzie można usłyszeć na żywo na antenie rozgłośni. Twórcy wydarzenia chcą w ten sposób zaprezentować najciekawsze zjawiska muzyczne dziejące się w naszym regionie.

6BM to młody lubelski zespół wykonujący muzykę określaną jako electro-rock. Grupa powstała w październiku 2015 r., a w obecnym składzie działa od czerwca 2017 r. Początkowo zespół grał muzykę z gatunku rock/metal, by z czasem zacząć wprowadzać coraz więcej elektronicznych brzmień.

Członkowie 6BM w swoich utworach stawiają na przekazywanie emocji, refleksji, ale też nadziei. Inspirują się różnymi gatunkami, m.in.: alternatywnym rockiem, nu-metalem, synthwavem, post-rockiem, a nawet drum'n'bassem. Ich muzykę charakteryzuje brak gitary elektrycznej i zmodyfikowany bas, mocna sekcja rytmiczna, duży wpływ elektronicznych brzmień oraz emocjonalny wokal.

Na początku 2018 r. miała miejsce premiera debiutanckiej EP zespołu – "TRINITY". Obecnie grupa pracuje nad pierwszą pełnowymiarową płytą.

Wejściówki na koncert do zdobycia tylko na antenie Radia Centrum.

Transmisja na żywo na 98,2 fm (Lublin) oraz www.centrum.fm (cały świat).

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    20 czerwca 2018