Razem malujemy pisanki!

Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi zapraszamy na wspólne malowanie pisanek, które odbędzie się w Chatce Żaka 16 kwietnia 2019 r. w godz. 16:00-19:00.

Jajko ma szczególne znaczenie w wielu różnych kulturach. Malowane jajko – pisanka – tradycyjnie traktowana była jako symbol urodzaju, płodności, miała także posiadać magiczną moc talizmanu.

W zależności od regionu istnieje wiele tradycyjnych sposobów wielkanocnego zdobienia jaj. Jajka mogą być wydrapywane, wyklejane kolorowym papierem, barwionym sitowiem, wytrawiane octem. Na Lubelszczyźnie najczęściej stosowana jest technika batikowa – polegająca na „pisaniu” wzoru na powierzchni jajka za pomocą roztopionego wosku. Następnie jajko barwi się w przygotowanym barwniku, od najjaśniejszego do najciemniejszego.

Podczas wspólnego malowania jajek w Chatce Żaka poznamy różne techniki ich zdobienia. Zapewniamy materiały: pisaki, wosk, barwniki. Można zabrać ze sobą własne jajka (najlepiej białe). Warto także wziąć strój, którego nie żal poplamić.

Wspólna zabawa będzie przednia, a w czasie Świąt Wasze stoły ozdobi własnoręcznie wykonana, niepowtarzalna pisanka!

Wstęp wolny


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    16 kwietnia 2019