PsychoKino: „Scena zbrodni”

Zapraszamy na seans filmu „Scena zbrodni” w ramach cyklu PsychoKino. Wydarzenie odbędzie się w Chatce Żaka 28 stycznia 2020 r. o godz. 16:30.

PsychoKino to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS dla społeczności akademickiej i Lublina. Filmom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.

Tak zaskakującego i mocnego spotkania PsychoKina chyba jeszcze nie było. Zobaczymy „najbardziej surrealistyczny i przerażający obraz dokumentalny ostatniej dekady”, na który reżyser zaprasza słowami: „Nie życzę Państwu przyjemnego seansu. To film o tym, czym jest człowiek”.

Jeśli się odważysz, zajrzysz z nami w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej natury. Tym razem zapytamy bowiem o zło. Czy mieszka ono w każdym z nas, czekając tylko na okazję, by się ujawnić? A może jest zewnętrzną siłą, której pozwalamy zawładnąć naszą wolą? Czy przemoc może być celem samym w sobie, czy jest jedynie środkiem do jego osiągnięcia? Co powstrzymuje nas przed dopuszczeniem do głosu naszej mrocznej strony – ludzka przyzwoitość czy strach przed karą? W jaki sposób należy mówić o złu?

Z tymi niełatwymi pytaniami zmierzą się:

  • dr hab. Andrzej Niemczuk, prof. UR - filozof
  • dr hab. Urszula Kusio prof. nadzw. - socjolożka
  • dr Jan Kutnik - psycholog, filozof
  • mgr Magdalena Bis - psycholożka, psychoterapeutka
  • mgr Piotr Brożek - reżyser filmowy

Prowadzenie: dr Justyna Rynkiewicz

Wstęp wolny

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Przyjazny Uniwersytet organizowanego przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności