Przez Świat: "Kola dla odważnych"

Zapraszamy na kolejne Spotkanie z podróżą: "Kola dla odważnych", które odbędzie się w Chatce Żaka 6 grudnia 2019 r. o godz. 18:30.

Tym razem naszym gościem będzie Miłosz Huber, który od 20 lat prowadzi badania na Półwyspie Kola.

Miłosz Huber jest geologiem z Krakowa (AGH). Od 1999 r. corocznie wyjeżdża w rejon Półwyspu Kola (NE Skandynawia) w celach głównie naukowych choć z czasem także i poznawczych. Stamtąd pochodzi także jego żona. Przez lata swoich podróży zbierał minerały, skały, zajmował się roślinami, skażeniem środowiska, ochroną środowiska, rekultywacją terenu itp. Podczas spotkania w Chatce Żaka opowie o swoich przygodach, emocjach, odczuciach związanych z podróżowaniem do tej pięknej krainy, w której zobaczyć można interesujące góry, rzadkie minerały, renifery, niedźwiedzie, latem - dzień polarny, a zimą - noc polarną. Przedstawi także aspekty lokalnej kuchni oraz asymilacje innych potraw.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Miłosza Hubera.


Wstęp wolny. Obowiązują zapisy przez stronę https://evenea.pl/event/kola/

Jedna osoba może zarezerwować miejsca maksymalnie dla 4 osób. 
W razie zmiany planów serdecznie prosimy o przesłanie wiadomości o rezygnacji do profilu, abyśmy mogli zwolnić miejsca w systemie rezerwacyjnym. 
Rezerwacja wygasa o 18:25. Zastrzegamy sobie prawo wpuszczenia po tej godzinie na wolne miejsca osób, które przyszły do Chatki Żaka bez rezerwacji.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności