Pozytywna Energia 4: Kobranocka w ACK UMCS "Chatka Żaka"

26 listopada 2017 r. (niedziela) o godz. 17:00 odbędzie się IV edycja projektu Pozytywna Energia, prowadzonego przez Fundację Praca Moc Energia. W związku z rosnącym zainteresowaniem wydarzeniami dobroczynnymi organizowanymi pod tą nazwą, impreza została przeniesiona do Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Środki pozyskane na koncercie wspomogą rehabilitację Krzysia, który walczy z rzadką chorobą genetyczną - Zespołem Alstroma.

Po dłuższej przerwie w Kozim grodzie zagości legenda polskiej muzyki – Kobranocka, twórca takich utworów jak „Kocham Cię jak Irlandię” czy „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”. W tym roku zespół obchodzi 32. urodziny.

Od niedawna Kobranocka prezentuje swoją twórczość nie tylko w punk’n’rollowym stylu, ale również akustycznie, i właśnie w takim ujęciu usłyszymy ich muzykę w listopadzie. Będzie to pierwszy tego typu koncert zespołu w Lublinie.

Tego dnia pozytywny nastrój stworzy, jak przy wszystkich dotychczasowych edycjach, polski artysta kabaretowy, aktor teatralny i telewizyjny, Przemysław Gąsiorowicz. Artysta związany m.in. z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy zaprezentuje autorski program kabaretowy. Osoby, które brały już udział w wydarzeniach Pozytywnej Energii, wiedzą, że czeka ich kanonada śmiechu.

Pomiędzy nimi na scenie Chatki Żaka wystąpi lubelska Grupa Nizar, znana z widowiskowych pokazów fireshow. Tym razem w pomieszczeniu zobaczymy ich krótkie teatralne pokazy z użyciem świateł ledowych.

Artystyczne występy będą przeplatane aukcjami charytatywnymi na rzecz Krzysia. W tym roku organizatorzy pozyskali kilkanaście przedmiotów, w tym biżuterię Swarovskiego, torebkę damską firmy Sagan czy voucher na pobyt w Pensjonacie Kazimierskim. Ponadto, uczestnicy aukcji będą mogli zdobyć inne atrakcyjne gadżety, jak płyty, bilety do teatrów, vouchery do restauracji czy książki. Warto przed koncertem wrzuć do portfela dodatkowy banknot i wygrywając coś dla siebie, wesprzeć tę akcję charytatywną.

Aukcję poprowadzą Anna Szmidt z Fundacji Praca Moc Energia, aktor Daniel Wieleba oraz stylista Tomasz Jacyków.

Bilety w cenie 20 zł można nabyć od 3 listopada w kawiarence Le’Żak przy ul. Radziszewskiego 16 oraz w dniu koncertu w cenie 25 zł.

Koncert został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu firm Komeko, Safari, Hanesco, Praktyczna Finansowa Edukacja, Eco Projekt oraz Urzędowi Marszałkowskiemu.

    Aktualności

    Autor
    Anna Nieoczym
    Data dodania
    7 listopada 2017