Otwarcie wystaw "Co widzą młode malarki" oraz "Przestrzenie rysunku/Drawing's spaces" - zobacz fotorelację!

09.03.2023 r. w Chatce Żaka odbyło się oficjalne otwarcie dwóch wystaw naszych studentów - "Co widzą młode malarki" oraz "Przestrzenie rysunku/Drawing's spaces". Zobacz fotorelację z wydarzenia!

Wystawa "Co widzą młode malarki" prezentuje prace malarskie studentek kierunku Malarstwo i Edukacja artystyczna w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS. Poszczególne postawy twórcze są wyraźnie zróżnicowane - od zauważenia detalu ubioru, jakim jest guzik, przez monochromatyczne kumulacje plastikowych zabawek, elementy natury, portret, kompozycje postromantyczne i postsymboliczne, obserwację codzienności, aż po światy fantastyczne i wreszcie abstrakcję. 

Wystawa "Przestrzenie rysunku/Drawing's spaces" ukazuje dzieła studentów magisterskich studiów  na kierunku Grafika w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS (studia w języku polskim i angielskim). Niektóre realizacje wykraczają w przestrzeń poza płaszczyznę papieru, inne ilustrują przestrzeń galeryjną wypełnioną potencjalnymi instalacjami. Są też prace odnoszące się do przestrzeni publicznej, ale i przestrzeni snu, przestrzeni wyobraźni, przestrzeni społecznej i trawiących ją konfliktów, przestrzeni kulturowej i sportowej, a także przejmujące prace o śmierci i przemijaniu odnoszące do przestrzeni za życia niedostępnej. 

Obie wystawy są czynne do 07/04/2023 - serdecznie zapraszamy do Chatki Żaka zobaczyć te wyjątkowe wystawy na żywo! 

Zapoznaj się z fotorelacją z otwarcia wystaw!

Fot. Krzysztof Kordulski

    Aktualności

    Data dodania
    13 marca 2023