Open Call na wystawę Nie/pokoje!

Ogłaszamy nabór projektów instalacji intermedialnych w ramach wystawy Nie/pokoje w Chatce Żaka!

Niepokój to stan emocjonalny charakteryzujący się poczuciem nieokreślonego dyskomfortu i napięcia. To wewnętrzne przeżycie trudne do zlokalizowania i zdefiniowania. Nagłe lub długotrwałe, towarzyszące nam na co dzień lub pojawiające się w reakcji na spotykające nas sytuacje, w odpowiedzi na otaczający nas świat albo bez żadnej uchwytnej przyczyny. Wywołujące poczucie zachwiania równowagi, przypływu obaw, zwiększonej wrażliwości.

W ramach wystawy Nie/pokoje w pięciu pokojach – przestrzeniach galeryjnych Chatki Żaka – zaprezentujemy instalacje młodych artystów, którzy poprzez intermedialne działania w przestrzeni opowiedzą o swoich niepokojach – przeżyciach, przemyśleniach, historiach i pragnieniach. W wyniku ich działania powstaną miejsca mówiące o „wnętrzu” – kondycji jednostki, w której być może odkryjemy przeżycia wspólne dla nas wszystkich.

Open Call jest skierowany do młodych artystów – studentów i absolwentów uczelni lub kierunków artystycznych z całej Polski, od 18 do 26 roku życia. Autorzy Projektów zakwalifikowanych do wystawy za ich realizację otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1 500 zł brutto.

Aby wziąć udział w naborze należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz zgłoszeniowy dołączając swój projekt (opis wraz z wizualizacją instalacji).

 • Dla kogo? Studenci i absolwenci od 18 do 26 roku życia
 • Termin naboru: od 8 września do 8 października 2023 roku
 • Wynagrodzenie1 500 zł brutto
 • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

 


Wystawa jest organizowana w ramach projektu „Możesz! – Edukacja i sprawczość poprzez kulturę” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, oraz realizowanego dzięki wsparciu Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego.

  Aktualności

  Autor
  Gabriela Tarnowska
  Data dodania
  8 września 2023