Nabór na zajęcia Jazz & Contemporary

ACK UMCS „Chatka Żaka” oraz Adrianna Sawczak ogłaszają nabór otwarty na zajęcia nauki tańca Jazz & Contemporary.

Style:

 • Contemporary oparte jest na technice release, której celem jest uzyskanie efektu zmniejszenia napięcia w ciele, poszukiwanie harmonii i płynności ruchu oraz prawidłowe wykorzystywanie oddechu i energii w tańcu. Jest to swoista podróż w przestrzeni, a jej celem jest zwiększenie świadomości ciała tancerza.
 • Jazz jest pełen ekspresji, jednocześnie subtelny i dynamiczny, skupia się na przekazywaniu muzykalności i emocji za pomocą ruchu. Stanowi kombinację zawiłości i zaawansowania technicznego z naturalnymi, prostymi ruchami. To kwintesencja pięknych, harmonijnych ruchów precyzyjnie umieszczonych w muzyce. Zajęcia te kładą nacisk na artyzm, styl i uwypuklenie teatralnego aspektu tańca. Efektem tego jest zarówno emocjonalne, jak i fizyczne połączenie muzyki i ruchu.

Prowadząca:

Adrianna Sawczak przez wiele lat współpracowała z Jazz Dance Center Kraków jako tancerz i choreograf. Jest założycielką oraz choreografem działającej w ACK UMCS „Chatka Żaka” grupy tanecznej „zMYsł”, wraz z którą wystawiła dwa spektakle: „Liebe Macht Frei - Miłość Czyni Wolnym” oraz „Maria”. Współpracowała z choreografami z Polski i zagranicy, takimi jak m.in. Andrzej Starowicz, Łukasz Zięba, Dominik Olechowski, Grzegorz Pańtak, Blake McGrath, Lucas McFarlane, Anthony Kaye, Erica Sobol, Mariusz Kotarski, Natalia Madejczyk, Michał Piróg, Michał Mardas, Aleksander Paliński, Ian Eastwood, Chaz Buzan, Seth Zibalese, Agustin Egurrola, Thierry Verger, Luka Raimondi, Adrianna Piechówka, Pauline Mata, Michael Cassan, Paweł Michno, Piotr Jagielski, Agnieszka Muczyń, Brian Poniatowski, Michał Przybyła.

Termin i miejsce naboru:

23 listopada (czwartek) i 28 listopada (wtorek) 2017 r., godzina 19:15,  ACK UMCS „Chatka Żaka”, Sala nr 012

Serdecznie zapraszamy!

  Aktualności

  Autor
  Anna Nieoczym
  Data dodania
  14 listopada 2017