Nabór grup teatralnych na XIII Festiwal Teatralny ,,Kontestacje”

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie ogłasza nabór kandydatów na XIII edycję Festiwalu. Wybrane spektakle będą prezentowane od 21 do 23 kwietnia 2017 roku.

To już kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością w Polsce festiwalu teatralnego tworzonego przez środowisko akademickie w Lublinie. Wydarzenie nawiązujące do idei kontestacji, czyli krytycznego spojrzenia na zastaną rzeczywistość, ma na celu zaprezentowanie spektakli tworzonych przez niezależne zespoły teatralne z całej Polski. Hasło przewodnie XIII ,,Kontestacji” to ,,Teatr w przestrzeni miejskiej”. Tegoroczna edycja Festiwalu wpisuje się w obchody 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi.

Nasze zaproszenie kierujemy do niezależnych, poszukujących nowych form wypowiedzi artystów i grup teatralnych z całej Polski, które lubią zrywać ze schematami i poszukują przestrzeni do swobodnego wyrazu siebie poprzez sztukę.

W ramach XIII edycji „Kontestacji” odbędzie się także III Ogólnopolska Interdyscyplinarna Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Teatr w przestrzeni miejskiej”.

Nabór rozpocznie się 23 stycznia i potrwa do 19 lutego 2017 roku. O wynikach naboru artyści zostaną poinformowani do końca lutego.

Jeżeli idea "Kontestacji" jest Ci bliska, wyślij zgłoszenie na adres: kontestacje@gmail.com.

Formularz zgłoszeniowy

 

    Aktualności