Kontestujące IMPRO No. 2

Zapraszamy na Kontestujące IMPRO No. 2, które odbędzie się w Chatce Żaka 27 kwietnia 2019 r. w godz. 12:00-16:00.

Kontestujące IMPRO to nowy cykl spotkań z improwizacją w Chatce Żaka. Kwietniowa odsłona wydarzenia to spotkanie z kontakt improwizacją, w ramach którego odbędą się:

  • warsztaty Ciało-Ruch-Przepływ
  • prezentacja filmów o kontakt improwizacji
  • jam CONTACT IMPRO (zapraszamy też muzyków, śpiewaków i innych improwizatorów)

Improwizacja kontaktowa to rodzaj tańca postmodernistycznego, którego głównym założeniem jest kontakt – przepływ między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Od kilku lat cieszy się ona w Polsce coraz większym powodzeniem, teraz zawitała także do Lublina.

Warsztaty te poprawią Twoją sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się. Nadadzą Ci pewności siebie i ułatwią relacje z otoczeniem. Dzięki kontakt improwizacji łatwiej Ci będzie osiągnąć to, o czym marzysz.

Wydarzenie odbędzie się w sali 08 (Inkubator Medialno-Artystyczny Chatki Żaka)

Wstęp wolny


Wypowiedzi uczestników:

Czym dla mnie jest improwizacja?

"Taniec impro jest dla mnie medytacją, zapomnieniem, uwolnieniem od wszelkich niepotrzebnych myśli i nagromadzonych emocji. Jest cudowną przygodą, podróżą w nieznane mi wcześniej obszary psychofizyczne! Jest świetnym sposobem na poznanie siebie i innych ludzi. Jednocześnie świetną formą aktywności fizycznej, szybkiej i intensywnej, a także wolnej i relaksacyjnej, w zależności od potrzeby chwili!"

"Czym jest dla mnie improwizacja taneczna? Ciało pierwotne, ciało wiedzące, ciało prawdziwe. Improwizacja taneczna to dla mnie spotkanie ze mną samą - spotkanie trzeciego stopnia. Badam przestrzenie mojego ciała i ciało w przestrzeni. Ja-ciało jako niesamowite, niepowtarzalne zjawisko, jedyne w historii Wszechświata, czekające na odkrycie, otwierające bramę do samopoznania, z każdym dniem, przeżyciem i emocją - inne. I najważniejsze - Ja-ciało nigdy nie kłamie. Miej odwagę się wsłuchać. To wspaniała podróż. Jedna z tych największych. Gdzie każdy krok, gest, ruch jest jedyny, niepowtarzalny, prawdziwy i przez to najpiękniejszy w najgłębszym tego słowa znaczeniu".


Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    25 kwietnia 2019