Koncert promujący płytę „Nowy Ląd” Adama Bartosia

W sobotę, 18 lutego w Akademickim Centrum Kultury UMCS odbędzie się koncert promujący płytę Adama Bartosia pt. „Nowy Ląd”. Album wydano przy wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.

Na koncercie usłyszymy utwory z najnowszej płyty w wykonaniu Adama z zespołem. Skład: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka; Seweryn Antoń – kontrabas; Jan Jarecki – piano Rhodesa, skrzypce; Mateusz Jakubczyk – perkusja. Organizatorem koncertu jest Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” we współpracy z Fundacją Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina.

Adam Bartoś to lubelski wokalista, autor tekstów, aranżer, grający na gitarach i harmonijce ustnej. Wykonuje muzykę inspirowaną bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Płyta „Nowy Ląd” to jego drugi album. Znajdziemy na nim autorskie utwory z tekstami śpiewanymi po polsku. Muzyka sięga do bluesa i folk-rocka. Pomimo odniesienia do tradycji, płytę charakteryzuje różnorodność muzycznych barw. Nagrań dokonano w Studio Squat w Chełmie. Płytę promuje singiel „Ścieżki” oraz teledysk „Płonie serce”.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia:

  • w ACK UMCS, ul. Radziszewskiego 16
  • w sklepie muzycznym „Quena”, ul. Narutowicza 34

    Aktualności