"Kolaż lubelski w cyjanotypii" oraz Debiuty Bębniarskie - galeria zdjeć!

Wczoraj, 18 maja 2023 r., w Chatce Żaka odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia. Miłośnicy sztuk wizualnych mogli wybrać się na wernisaż wystawy "Kolaż lubelski w cyjanotypii", zaś melomani - na Debiuty Bębniarskie zespołu W RYTMIE CHATKI! Zobacz fotorelację!

Na wystawie "Kolaż lubelski w cyjanotypii" zaprezentowane zostały prace łączące kolaż i cyjanotypię - XIX-wieczną technikę fotograficzną. Odnajdziemy tam elementy architektoniczne Lublina ukazane w nowy, nietypowy sposób, w połączeniu z obrazem i tekstem. Prace powstały podczas warsztatów przeprowadzonych przez studenta UMCS - Franciszka Goszczyńskiego. Projekt został zrealizowany ze środków Miasta Lublin w ramach Programu Dzielnice Kultury – Młodzież Inspiruje Dzielnice, którego Operatorem jest Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”. 

Podczas debiutowego koncertu zespołu W RYTMIE CHATKI, studenci zaprezentowali publiczności rytmy z wielu zakątków świata - m.i n. afrykańskie, azjatyckie, kubańskie, a także autorskie rytmy mistrzyni gry na bębnach Agnieszki Kołczewskiej, pod której czujnym okiem szlifowali swoje muzyczne umiejętności.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzeń!

Fot. Krzysztof Kordulski

    Aktualności

    Autor
    Julia Małyska
    Data dodania
    19 maja 2023