Już dziś rozpoczynają się 34. „Bakcynalia”!

Już dziś rozpoczyna się 34. edycja Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”. Zapoznaj się programem festiwalu i dowiedz się, w jaki sposób obejrzysz koncerty online. Zapraszamy fanów piosenki turystycznej na dużą dawkę dobrej muzyki!

Gdzie obejrzeć koncerty?

Tegoroczna edycja Bakcynaliów jest niezwykła, ponieważ pierwszy raz odbywa się on-line. Streaming koncertów będzie można obejrzeć, klikając w link zamieszczony na Facebooku Chatki Żaka lub stronie internetowej. Link do transmisji koncertów.

Program festiwalu

Festiwal otworzy koncert „Bakcynalia i okolice”. Wystąpią wówczas dwa zespoły – Grzane Wino – laureat bakcynaliowego konkursu z 2019 roku oraz zespół Pod Strzechą, który po latach przerwy wraca na scenę z recitalem osadzonym w klimacie piosenki studenckiej, harcerskiej, poetyckiej i autorskiej. 

W sobotę (7.11), drugiego dnia Bakcynaliów od godziny 18.00 będzie transmitowany Koncert Finałowy, na którym usłyszymy również artystów związanych z nurtem krainy łagodności. Wystąpi Piotr Bakal promujący utwory z nowej autorskiej płyty „Było co było”, zespół U Studni – stworzony przez muzyków związanych przed laty z zespołem Stare Dobre Małżeństwo oraz Mikroklimat, pochodzący z Muzycznej Krainy Łagodności. Jako zespół grają piosenki balladowe, utwory, w których można znaleźć elementy jazzu, bluesa, muzyki folkowej. Grupa mówi o sobie, że ich specjalność to piosenka pozytywna.

Wyniki konkursu festiwalowego

Niestety z powodu pandemii nie będą mogły odbyć się Spotkania z Podróżą czy jesienny spacer po akademickim Lublinie. Organizatorom udało się jednak ocalić konkurs dedykowany młodym muzykom tego gatunku. Jury, w którego skład wchodzi między innymi Piotra Bakal i Jerzy Krużel, podjęło się oceny na podstawie nadesłanych nagrań. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Koncertu Finałowego.

Bądźcie z nami na łączach!

    Aktualności