Jam Taneczny 2/3 PRZEPŁYW

Zapraszamy na drugi z trzech Jamów Tanecznych, które odbywają się w różnych przestrzeniach w Lublinie, w zupełnie innych odsłonach muzycznych. Tym razem tańczymy na scenie w Chatce Żaka!

Jam PRZEPŁYW to spotkanie tancerzy i muzyków w przytulnej, otwartej atmosferze. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do wspólnego ruchu, wymiany doświadczeń i zabawy tańcem. Będziemy szukać połączenia ze swoim ciałem, z innymi i z muzykami. Improwizacja umożliwia tworzenie ruchu tu i teraz, daje ciału wolność i umożliwia rozwijanie swojej kreatywności. Być może uda nam się wspólnie odkryć coś nowego, zaskoczyć samych siebie. 

Zapraszamy tancerzy z różnym doświadczeniem, każdy znajdzie coś dla siebie.
Równie ważną częścią Jamu będzie muzyka grana na żywo – live ambient, chill, downtempo, stoner, noise. Improwizacja muzyczna inspirowana ruchem. Ruchem tancerzy, rozmawiających ze sobą ludzi, przypadkowym rytmem teraźniejszości. Muzyka jest partnerem w tańcu.

 • 5 grudnia 2022, godz. 19:00
 • ACKiM UMCS Chatka Żaka
 • Wstęp wolny
Muzyka na żywo:
Uladzimir Maliukou
Stanisław Warchoł
Jam poprowadzi Maria Micek - tancerka, absolwentka Choreografii i Technik Tańca oraz Studium Pedagogicznego na Akademii Muzycznej w Łodzi, instruktorka tańca współczesnego, certyfikowana nauczycielka jogi (Sivananda TTC w Austrii). Na co dzień współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca. Uwielbia eksplorować różne sposoby poruszania się i tworzenia ruchu, a także spotykać się z ludźmi w tańcu.
 
---------
Organizatorem wydarzenia jest ACKiM UMCS Chatka Żaka. Współorganizatorem jest Centrum Kultury w Lublinie. 
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie. 

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  29 listopada 2022