Forum Kultury Studenckiej: transmisja na Facebooku

W czwartek, 28 maja br. o godzinie 14:00 połączyliśmy się z akademickimi ośrodkami kultury z całej Polski podczas seminarium transmitowanego na facebookowym fanpage’u Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej.

Seminarium online organizowane przez Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w ramach projektu Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem internautów - do tej pory transmisję wyświetliło ponad 6 tys. użytkowników Facebooka.

Podczas spotkania każdy z ośrodków zaprezentował swoją działalność i oczekiwania wobec realizowanego projektu. Seminarium zakończyła dyskusja na temat obecnego stanu kultury studenckiej. W debatę włączyli się również internauci. Wśród nich padły pytania: Jaka będzie rola studentów podczas Forum Kultury Studenckiej?, W jaki sposób pracownicy akademickich ośrodków kultury poznają potrzeby kulturalne swoich studentów?, Jaka część z nich pozostaje związana z kulturą po studiach?, Czy można mówić o dużym potencjale „profesjonalizacji” środowiska i tworzenia pewnego potencjału kulturowego, przynajmniej w skali regionalnej?. Odpowiedzi na wszystkie zadane pytania pojawią się na fanpage’u Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej na początku tygodnia.

Zrealizowane przez ACK UMCS Chatka Żaka seminarium online jest ważnym głosem w ogólnopolskiej debacie na temat przyszłości i kierunków rozwoju kultury studenckiej. Kolejnym etapem sieciowania będzie spotkanie na żywo z przedstawicielami jednostek zajmujących się w praktyce upowszechnianiem kultury wśród studentów.

    Aktualności

    Autor
    Agnieszka Bąk
    Data dodania
    31 maja 2020