Festiwal Wiosna Gospel 2017

Lubelskie Stowarzyszenie Gospel już po raz ósmy przygotowuje Festiwal Wiosna Gospel, który odbędzie się w dniach 16-19 marca 2017 roku. Wydarzenie stanowi kontynuację Warsztatów Gospel w Lublinie, które organizowane są rokrocznie od ponad 10 lat. Intensywny, dwudniowy cykl spotkań prowadzonych przez zagranicznych instruktorów zakończy Koncert Finałowy, podczas którego uczestnicy zaprezentują utwory przygotowane w trakcie warsztatów.

Wiosna Gospel to wydarzenie, które łączy pokolenia, przełamuje bariery językowe, niszczy uprzedzenia i stereotypy, przywraca nadzieję i dodaje energii. Wszystkie zajęcia odbędą się pod okiem zagranicznych instruktorów. Swój udział w tegorocznej edycji festiwalu potwierdzili wybitni instruktorzy muzyki gospel: pochodząca z Wielkiej Brytanii Tula Lynch, a także dobrze znany w środowisku gospelowym Amerykanin Brian Fentress.

Informacje szczegółowe:

Pierwsze dwa dni warsztatów (czwartek i piątek) dedykowane są dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym, jak i grupie wokalnej. W tym roku będą prowadzone przez Briana Fentressa. W ramach warsztatów przewidziana jest nauka utworów gospel, praca nad interpretacją piosenek, jak również postawą i ekspresją w trakcie występu, a także zajęcia z improwizacji wokalnej. Uczestnicy będą mieli również szanse na indywidualne konsultacje.

Kolejne dni festiwalu (sobota i niedziela) to warsztaty grupowe, podczas których uczestnicy tworzący tzw. mass choir zapoznają się z ok. 10 utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów – Tuli Lynch oraz Briana Fentressa, zaprezentują podczas Koncertu Finałowego. Podczas warsztatów oraz koncertu uczestnikom towarzyszyć będzie 4-osobowy zespół muzyczny. Każdy uczestnik otrzyma książeczkę z tekstami oraz ich tłumaczeniami na język polski.

Nowością proponowaną przez nas w tym roku są warsztaty Gospel KIDS adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Potrwają ona dwa dni (sobota i niedziela) i zakończą się koncertem w niedzielę. Dzieci swoim występem otworzą Koncert Finałowy.

PROGRAM FESTIWALU WIOSNA GOSPEL 2017:

16-17 marca – warsztaty wokalne (grupa zaawansowana), instruktor: Brian Fentress (USA)
Miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka

17 marca, godz. 17:00 – Koncert uczestników warsztatów wokalnych – wstęp wolny
Miejsce: Incognito, ul. Peowiaków 3

18-19 marca – XIV Warsztaty Gospel w Lublinie, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA); Warsztaty Gospel Kids, instruktorzy: Tula Lynch (UK), Brian Fentress (USA) i Agnieszka Jagiełło (Polska)
Miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka

18 marca, godz. 19:00 – koncert zespołu Heaven Up
Miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka

19 marca, godz. 19:00 – Koncert Finałowy
Miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka

Bilety na Koncert Finałowy:

 • Normalny – 25 zł
 • Ulgowy – 15 zł
 • Dzieci do 10 roku życia – wstęp wolny

Szczegóły oraz formularze do pobrania na stronie: www.wiosnagospel.pl.

W razie pytań dotyczących udziału w warsztatach prosimy o kontakt pod adresem lublin@gospel.com.pl lub poprzez fanpage wydarzenia na Facebooku.

  Aktualności

  Autor
  Patryk Przygodzki
  Data dodania
  8 marca 2017