Druga edycja Forum Pracuj w Kulturze w Lublinie

18 marca w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka odbyło się spotkanie dotyczące organizacji II Forum Pracuj w Kulturze, które jest współorganizowane przez Narodowe Centrum Kultury oraz Chatkę Żaka.

Wzięli w nim udział: Michał Rydzewski, Zastępca Dyrektora ds. Profesjonalizacji i Wsparcia Sektora Kultury Narodowego Centrum Kultury, Irmina Recka-Wyżga, Kierownik Działu Szkoleń i Profesjonalizacji NCK, Katarzyna Gulej, Dział Szkoleń i Profesjonalizacji NCK, Michał Karapuda, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin, Jacek Jakubowski, Refarat Wspierania Przedsiębiorczości i Przemysłów Kreatywnych UM Lublin, Rafał Koziński, Zastępca Dyrektora ds. Artystyczno-Programowych Centrum Kultury w Lublinie, Michał Ćwiek z Fundacji LuCreate, Izabela Pastuszko, Dyrektor ACKiM Chatka Żaka oraz Grażyna Stankiewicz, Zastępca Dyrektora ds. Mediów Akademickich ACKiM.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały możliwości organizacyjne i realizacyjne jednostki, a także propozycje tematów do poruszenia podczas wydarzenia. II Forum Pracuj w Kulturze odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2021 roku w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Na ten moment Forum planowane jest w wersji hybrydowej.

To drugie tego typu ogólnopolskie wydarzenie skierowane do dyrektorów instytucji, pracowników działów kadr oraz studentów i absolwentów kierunków humanistycznych i artystycznych poszukujących pracy w sektorze kultury, a pierwsze organizowane w Lublinie.

Idea Forum Pracuj w Kulturze narodziła się w Narodowym Centrum Kultury. Po raz pierwszy Forum odbyło się we wrześniu ubiegłego roku w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Cieszymy się, że Chatka Żaka, a więc Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej będzie gospodarzem tego wydarzenia. 

O dalszych działaniach w ramach Forum będziemy informować na bieżąco.

Fot. Agnieszka Dudek

    Aktualności

    Autor
    Agnieszka Bąk
    Data dodania
    19 marca 2021