Dołącz do Creative Lab!

Jesień to czas powrotu studentów na uczelnie, ale nie musi oznaczać powrotu do studenckiej monotonii. Można ten czas urozmaicić różnymi sposobami. Creative Lab to jeden z nich! Miasto Lublin we współpracy ze Startup Academy przygotowują specjalny cykl warsztatów o nazwie Creative Lab, skierowany do studentów kierunków kreatywnych lubelskich uczelni wyższych, który pomoże im przekuć ich pasję w biznes.

Biorąc udział w warsztatach studenci będą mieli okazję pogłębić nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. W czasie ich trwania trenerzy opowiedzą o obecnie funkcjonujących trendach startupowych, a także wskażą genezę porażek oraz sukcesów wielu firm.

Studenci, w ramach programu, mogą wziąć udział w 4 warsztatach, obejmujących tematykę taką jak kreowanie pomysłów na biznes, sposoby generowania przychodów, tworzenie modeli biznesowych, testowanie pomysłu z zastosowaniem metody Lean Startup, badanie potrzeb klienta czy marketingu i sprzedaży. Uczestnicy będą mieli również okazję stworzyć swoje pierwsze kampanie marketingowe na Facebooku i Google AdWords, gdzie będą mogli puścić wodzę fantazji i wykorzystać swoją kreatywność. Podczas warsztatów poznają też sposoby i metody, których wykorzystanie pozwoli im na zbudowanie własnego biznesu bez ponoszenia wielkich kosztów. Kreatywne pomysły studentów to doskonałe źródło innowacji, a udział w programie to szansa, aby ujrzały one światło dzienne.

W warsztatach mogą wziąć udział studenci typowych kierunków artystycznych, jak grafika czy malarstwo, poprzez produkcję medialną, na architekturze kończąc.

Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu - Tomasza Jabłońskiego i Damiana Strzelczyka, założycieli Startup Academy - najbardziej intensywnego programu dla osób rozpoczynających przygodę z własnym biznesem.

Szkolenia będą się odbywać w dniach 16, 19, 25 i 26 listopada 2017 r. w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” w godz. 10.00-18.00.

Wszyscy zainteresowani studenci mogą zarejestrować się na stronie www.creativelab.startupacademy.pl. Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić do 8 listopada.

Jeśli masz pomysł na biznes lub dopiero go poszukujesz, zgłoś się do programu Creative Lab i dowiedz się, jak możesz samodzielnie i po godzinach pracować nad swoim przyszłym biznesem.


Cykl warsztatów Creative Lab organizowany jest w ramach projektu „Kreatywne Przemiany”, realizowanego w ramach Programu Rewitalizacji dla Lublina na lata 2017-2023 (etap dotyczący Śródmieścia).

    Aktualności

    Autor
    Anna Nieoczym
    Data dodania
    26 października 2017