Chatka Blues Session 2020

W dniach 2-3 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka ruszy 10. edycja Lublin Blues Session.

W piątek koncerty rozpocznie wokalista, kompozytor i animator bluesowych wydarzeń w Lublinie – Adam Bartoś, który zagra ze swoim zespołem premierowe utwory. Następnie usłyszymy projekt „Gary Moore Tribute Band”, mający w swoim repertuarze najbardziej znane utwory brytyjskiego gitarzysty – Gary'ego Moore’a. W zespole wystąpi syn legendarnego muzyka – Jack Moore.

Drugiego dnia, w sobotę, rozpoczniemy koncertem „American Folk Blues Project”, w skład którego wchodzą: Magda ‘Magic’ Piskorczyk – wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka oraz Jędrzej Kubiak –  gitarzysta specjalizujący się w instrumentach rezofonicznych. Tegoroczną edycję zakończymy koncertem tria jednego z najlepszych w Polsce gitarzystów bluesowo-jazzowych – Grzegorza Kapołki.

Wydarzenie poprowadzą znani lubelskiej publiczności muzycy – Marcin Kruk i Łukasz Jemioła.

W ramach części edukacyjnej tegorocznej edycji projektu będą realizowane filmy, na których swoją wiedzą muzyczną podzieli się Jędrzej Kubiak. Zapraszamy też na „Warsztaty gitary akustycznej”.

Informacje o Lublin Blues Session znajdziecie na stronach:

strona Lublin Blues Session

Facebook

Zobacz klip reklamowy

Weź udział w wydarzeniu

Bilety dostępne na: E-bilet.pl  

  • Bilet jednodniowy: 2.10. – piątek: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)
  • Bilet jednodniowy: 3.10. – sobota: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)
  • Karnet na dwa dni: 2-3.10. – 60 zł (przedsprzedaż) / 70 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż stacjonarna:

  • w dniach 15.09.–01.10. w sklepie muzycznym Quena, ul. Kiepury 5B;
  • w dniu koncertu 02-03.10. od 18:00 w ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.

Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu imprezy.

Regulamin uczestnictwa w LBS 2020

W dniu uczestnictwa w koncercie konieczne jest wypełnienie oświadczenia dt. Covid-19.

Oświadczenie uczestnika LBS – Covid 19

Program wydarzenia:

02.10. piątek, g. 19:00 / Adam Bartoś / Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore

03.10. sobota, g. 19:00 / Magda Piskorczyk & Jędrzej Kubiak / Grzegorz Kapołka Trio

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore

Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Gary Moore, z którym przez wiele lat występował podczas koncertów i festiwali na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack Moore grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne. Podczas koncertu „Gary Moore Tribute Band” zespół wystąpi w składzie:  Jack Moore – gitary; Szymon Pejski – wokal; Bogdan Topolski – gitary; Łukasz Gorczyca – bas; Tomek Dominik – perkusja.      

Adam Bartoś        

Adam Bartoś to lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki. Gra na gitarach – akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej. Obdarzony głosem o charakterystycznej barwie, wykonuje utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70. Adam zrealizował wiele ciekawych projektów muzycznych i nagrał dwie płyty z własnym repertuarem. Jego autorska muzyka cechuje się dużą oryginalnością i niebanalnymi, śpiewanymi po polsku tekstami. Obecnie trwają prace nad nowym materiałem, którego część zostanie zaprezentowana na najbliższym koncercie. Zespół wystąpi w składzie: Adam Bartoś – śpiew, gitary,  Jan Jarecki – piano, Maciej Baraniak – bas, Karol Różycki – perkusja.

Magda Piskorczyk & Jędrzej Kubiak [American Folk Blues Project]

Magda ‘Magic’ Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka (siedmiokrotna bluesowa wokalistka roku w Polsce; trzykrotnie nominowana do Fryderyka; dwukrotna półfinalistka Internationa Blues Challenge w Memphis) i multiinstrumentalistka. We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie). Jędrzej Kubiak to laureat większości bluesowych festiwali w kraju. Wykłada na warsztatach, prowadzi konsultacje, z jego publikacji korzystają setki muzyków pragnących dowiedzieć się więcej o gitarze dobro. Muzycy znają się od niemal dwudziestu lat, do muzycznego tygla wrzucają doświadczenia zdobyte podczas podróży po świecie bluesa, gospel, worksongu, białego amerykańskiego folku i bluegrassu. Ich wspólny koncert bogaty jest w brzmienia rozmaitych instrumentów i zaskakuje zróżnicowaniem barwy głosu Magdy. Muzycy są skarbnicą wiedzy o bohaterach dawnych amerykańskich pieśni i genialnie prowadzą dialog z publicznością, zachęcając do wspólnej zabawy rytmem i słowem.

Grzegorz Kapołka Trio

Grzegorz Kapołka to śląski gitarzysta bluesowy należący do  grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Jego twórczość kompozytorska nacechowana jest dużą rozpiętością zainteresowań stylistycznych – od bluesa i rocka po jazz.  Muzyk ma na swoim koncie 6 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. W 2019 roku nagrał płytę Super Blue Blues z gigantami światowego jazzu, Linley Marthe - bas (Joe Zawinul Syndicate, Dean Brown Band) oraz Greg Hutchinson - perkusja (John Scofield, Joshua Redman). Grzegorz jest wielokrotnym zwycięzcą w kategorii „Najlepszy polski gitarzysta bluesowy”, a jego płyta „Blue Blues” została uznana przez  czasopismo "Muzyk" za "najlepszą polską płytę bluesową, jaka kiedykolwiek się ukazała”. Podczas koncertu muzyk wystąpi ze swoim trio w składzie: Grzegorz Kapoka – gitara, Darek Ziółek – bas, Alan Kapołka – perkusja.


Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerem tegorocznej edycji jest Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. 

Patroni medialni: Scenabluesowalublin, Pismo Folkowe, Twój Blues, TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Lublin, Radio Centrum

Sponsor wydarzenia: Sklep muzyczny Quena

    Aktualności