9. Lublin Blues Session

Zapraszamy na 9. edycję Lublin Blues Session, która odbędzie się w Chatce Żaka 20 września 2019 r. o godz. 19:00.

Koncerty rozpocznie akustyczny duet Buskin’ Jack, następnie autorskie utwory zagra kwartet Adama Bartosia. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Wanda Johnson – bluesowo-soulowa wokalistka z USA, która wystąpi ze swoim zespołem. Wydarzenie poprowadzi Piotr Wróblewski – dziennikarz Polskiego Radia Lublin. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Daniela Drobika, prezentująca artystów występujących podczas Lublin Blues Session w latach 2014-2018.

Wanda Johnson – wokalistka jest synonimem bluesa z duszą. Artystka prezentuje dojrzały, lekko jazzujący styl. Śpiewa słodko i łagodnie, a nie ostro i agresywnie. W swojej muzyce ze smakiem miesza bluesa, soul i gospel. Jej piosenki są dobrze wyważoną mieszanką ballad i swingujących gorących kawałków. Urodziła się w 1963 roku w Południowej Karolinie w rodzinie o muzycznych tradycjach jako jedna z dziewięciu sióstr. Choć z muzyką jest związana od dziecka, profesjonalnie śpiewać zaczęła dopiero w drugiej połowie lat 90., a debiutancką płytę „Call Me Miss Wanda” wydała w 2003 roku. Wanda prezentując autorskie piosenki, z łatwością nawiązuje kontakt z publicznością, w kilka sekund ujmując ją swoją bezpretensjonalną osobowością. Jej krystalicznie czysty głos nie potrzebuje efektów ani ulepszeń.

Adam Bartoś – lubelski wokalista grający na gitarach: akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej. Wykonuje autorskie, śpiewane po polsku utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70. Obdarzony głosem o charakterystycznej barwie potrafi stworzyć niepowtarzalny muzyczny świat, a standardom nadać osobisty charakter.

Buskin' Jack to artystyczny pseudonim i zarazem nowe muzyczne wcielenie Jacka Herzberga, bydgoskiego bluesmana, założyciela i lidera kilku formacji muzycznych doskonale znanych bluesowej publiczności. W ciągu ponad 20 lat muzycznej aktywności ze swoimi zespołami (Green Grass, Doktor Blues, Double Six) wielokrotnie występował na najważniejszych festiwalach bluesowych i w klubach na terenie Polski oraz poza granicami.


Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia:

  • online 
  • od 29.07. w sklepie muzycznym Quena, ul. Kiepury 5B
  • od 3.09. w ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, w godz. 14:00-17:00. Rezerwacje: 506-005-028

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerem tegorocznej edycji jest Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.


Więcej informacji

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności