9. Chatka Blues Festival

Zapraszamy na 9. Chatka Blues Festival, który odbędzie się 19-20 października 2018 r. w Chatce Żaka i Centrum Kultury w Lublinie.

Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce. Wydarzenie odbywa się w Chatce Żaka od 2010 r. i cieszy się dużym zainteresowaniem fanów bluesa nie tylko z Lublina, ale także dalszych zakątków kraju. Festiwal prezentuje różne odcienie bluesa - zarówno akustycznego, jak i elektrycznego. Imprezę wyróżnia wyjątkowa atmosfera, którą tworzą artyści wspólnie z widownią w kultowym miejscu, jakim jest Chatka Żaka.

Tegoroczna edycja festiwalu to połączenie tradycji z nowoczesnością. W programie znalazło się sześć koncertów artystów bluesowych z Polski i zagranicy.

Pierwszy dzień festiwalu w Chatce Żaka zainauguruje Bluesmaszyna - zespół założony w 2007 r. przez Karola Lechowskiego, którego brzmienie wyróżnia silny głos wokalisty oraz pełna energii i nietypowej barwy harmonijka ustna. Kolejny koncert zagra Adam Bartoś – wokalista, autor tekstów i muzyki, wykonujący utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70. Podczas koncertu zaprezentuje utwory przygotowywane na nową płytę oraz standardy bluesa w elektrycznym brzmieniu gitary rezofonicznej. Jako ostatni wystąpi Jorgos Skolias i przyjaciele. Skolias należy do najbardziej oryginalnych wokalistów polskiej muzyki, jest jednym z niewielu na świecie, który opanował technikę śpiewania harmonicznego – równoległego prowadzenia trzech głosów.

Drugiego dnia Festiwal przeniesie się do Centrum Kultury. Tam jako pierwszy wystąpi warszawski zespół East Earth Band, którego muzykę wyróżnia charyzmatyczny wokal Pawła Fiodorczuka oraz gitara Piotra Fiodorczuka o brzmieniu niczym z lat 70. Podczas kolejnego koncertu usłyszymy projekt Andrzeja Makarewicza i młodych muzyków: Grzegorza Świerka (bas) i Kamila Olesińskiego (perkusja) - Makar & Children of the Corn. Ich muzyka nawiązuje do rocka, bluesa i klimatu soundtracków z filmów Quentina Tarantino. Na zakończenie festiwalu wystąpi Juwana Jenkins, bluesowo-soulowa wokalistka pochodząca z USA (Philadelphia), której towarzyszyć będą czescy muzycy, wśród nich harmonijkarz Charlie Slavik. Ich repertuar to podróż przez różne style bluesa: od Chicago przez soul i gospel po tradycyjny Juke Joint.

Program

19.10.2018 (piątek) g. 20:00  
ACK UMCS Chatka Żaka, Mała Sala Widowiskowa

 • Bluesmaszyna
 • Adam Bartoś
 • Jorgos Skolias i przyjaciele

20.10.2018 (sobota) g. 20:00   
Centrum Kultury w Lublinie

 • East Earth Band
 • Makar & Children of the Corn
 • Juwana Jenkins feat. Charlie Slavik (USA/Czechy)

Bilety

Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu eBilet.pl w terminie: 10.09-10.10.2018. Bilety z platformy eBilet można także zakupić w sieci Empik na terenie całego kraju.

Dodatkowo bilety będzie można nabyć stacjonarnie w kasach Chatki Żaka oraz Centrum Kultury w Lublinie w dniach koncertów: 19-20.10.2018.

Cennik biletów:

I dzień Festiwalu – ACK UMCS Chatka Żaka:

 • 40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (w dniu koncertu)

II dzień Festiwalu – Centrum Kultury w Lublinie:

 • Miejsca siedzące: 60 zł w przedsprzedaży online | 70 zł (w dniu koncertu)
 • Miejsca stojące: 50 zł w przedsprzedaży online | 60 zł (w dniu koncertu)

Bilet dwudniowy (karnet):

 • Miejsca siedzące: 85 zł w przedsprzedaży online | 95 zł (w dniu koncertu)

Więcej informacji o Festiwalu 
Dołącz do Wydarzenia na Facebooku

Organizatorzy: Fundacja Absolwentów UMCS, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ACK UMCS Chatka Żaka 
Dyrektor artystyczny: Adam Bartoś

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

  Aktualności