8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Już po raz ósmy Instytut Francuski w Polsce i polscy dystrybutorzy filmowi zapraszają na przegląd najciekawszych filmów francuskich ostatnich lat. Projekcje wybranych filmów w Kinie Studyjnym „Chatka Żaka” rozpoczną się 12 maja.

W programie przeglądu znalazły się filmy prezentowane na międzynarodowych festiwalach, takich jak festiwal w Cannes czy Karlowych Varach, a także nagradzane i nominowane przez Francuską Akademię Filmową czy, jak „Czerwony żółw” w reż. Michaela Dudok de Wita, nominowane do Oskarów.

Wybrane filmy opowiedzą między innymi historię legendarnego francuskiego badacza oceanów Jacques-Yves’a Cousteau („Odyseja” reż. Jérôme Salle), niepiśmiennej imigrantki obdarzonej talentem poetyckim („Fatima” reż. Philippe Faucon) i młodego mężczyzny próbującego odnaleźć ojca („Dzieciak” reż. Philippe Lioret). Na ekranie zobaczymy też Juliette Binoche i Lamberta Wilsona, których połączy rola dojrzałych rodziców („mamy2mamy” reż. Noémie Saglio) oraz Gérarda Depardieu, który spróbuje swoich sił jako raper („Tour de France” reż. Rachid Djaïdani).

8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego odbędzie się w kilkunastu kinach w Polsce, w tym – w kinie studyjnym „Chatka Żaka” w Lublinie (12-29 maja).

KALENDARZ PROJEKCJI:

12 maja, godz. 19:30 MARTWE WODY
14 maja, godz. 19:30 CZERWONY ŻÓŁW
19 maja, godz. 19:30 JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI
22 maja, godz. 19:30 ODYSEJA
24 maja, godz. 19:30 MAMY2MAMY
25 maja, godz. 19:30 FATIMA
27 maja, godz. 19:30 TOUR DE FRANCE
28 maja, godz. 19:30 WYPRAWA
29 maja, godz. 19:30 DZIECIAK

Bilety w cenie 10 zł (ulgowy) oraz 12 zł (normalny) do nabycia w Kasie Biletowej ACK UMCS na 30 min. przed każdym seansem. Istnieje także możliwość nabycia karnetu umożliwiającego wstęp na wszystkie projekcje organizowane w ramach przeglądu w cenie 40 zł.

Szczegółowy program przeglądu we wszystkich miastach zostanie udostępniony wkrótce na stronie www.institutfrancais.pl.

    Aktualności