8. Lublin Blues Session: Tribute to Tadeusz Nalepa

16 września 2018 r. o godzinie 18:00 zapraszamy na wydarzenie pt. „Tribute to Tadeusz Nalepa”, które odbędzie się w Chatce Żaka w ramach 8. edycji Lublin Blues Session.

Podczas dwóch koncertów w Małej Sali Widowiskowej będziemy mogli usłyszeć utwory z repertuaru ojca polskiego bluesa w wykonaniu kwartetu Adama Bartosia oraz szczecińskiej formacji After Blues. Koncertom towarzyszyć będzie wyjątkowa wystawa okładek płytowych zespołu Breakout z kolekcji Galerii na wsi Niebrów.

Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu) do nabycia:

  • od 23 sierpnia w sklepie muzycznym Quena, ul. Kiepury 5B;
  • od 3 września w ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.

Rezerwacje: 506-005-028

Więcej informacji: www.scenabluesowa.lublin.pl

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA). Partnerami tegorocznej edycji są: ACK UMCS Chatka Żaka i Dom Kultury LSM. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.


Szczeciński After Blues, czyli Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, vocal), to duet  brzmiący co najmniej jak trio. Artyści w ciągu blisko 38 lat nieprzerwanej działalności do perfekcji opanowali grę na kilku instrumentach. Zespół wyróżnia wypracowany muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.  

Janusz „Kosa” Kosiński tak pisał o muzykach:

Zespół After Blues to najwyższy stopień bluesowego wtajemniczenia. To mieszanka dobrych emocji, wyrażanych muzyką, „życiowymi” tekstami i słowiańskim brzmieniem. Poruszają się w świecie bluesowych kompozycji  bardzo swobodnie – czy to wykonując standardy czy utwory własne. Są tak niesamowici, jak piękna jest ich sztuka. Po prostu: AFTER BLUES. 

Zespół ma na swoim koncie 13 wydawnictw. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki” (2009). Muzycy blisko współpracowali m.in. z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską. Są pomysłodawcami wielu projektów muzycznych, takich jak: Festiwal Muzyki Bluesowej BLUESADA, „Mała Akademia Bluesa” czy „Zaduszki Bluesowe”.


Adam Bartoś to lubelski wokalista i autor tekstów, grający na gitarach i harmonijce ustnej. Podczas koncertu „Tribute to Tadeusz Nalepa” kwartet wystąpi w następującym składzie: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka; Michał Kowalczyk – kontrabas; Jan Jarecki – piano; Mateusz Jakubczyk – perkusja. 

Program „Breakout/Nalepa” to utwory Tadeusza Nalepy w nowych aranżacjach. Klasyka, którą wszyscy znamy, została przez Adama poetycko odczytana i zaprezentowana w nowej formie. Utwory zagrane są lekko, akustycznie, a jednocześnie zachowują charakter i duszę pierwowzoru. W ramach koncertu usłyszymy zarówno utwory dawnego Breakoutu z płyt: „Blues”, „Karate”, „70a”, jak również repertuar z późniejszego okresu twórczości Tadeusza Nalepy: „Nol”, „Absolutnie”.


Galeria na wsi Niebrów powstała z pasji i miłości do Zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, gromadzi pamiątki kolekcjonerskie. Jej pomysłodawcą i autorem jest Krzysztof Jochan. Na wystawie towarzyszącej koncertom zaprezentowane zostaną okładki płytowe zespołu Breakout w wyjątkowej formie szklanych kafli.

    Aktualności