8. Festiwal Wschody

Zapraszamy na 8. Festiwal Wschody, który odbędzie się 12-14 kwietnia 2019 r. w Chatce Żaka i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wschody to festiwal nowej polskiej muzyki. Wydarzenie, które odkrywa piosenkę artystyczną niezależnie od gatunków. Najważniejsze są: dobry dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja.

To właśnie cechuje występy uczestników Konkursu Piosenki Artystycznej, których będziemy mogli posłuchać podczas otwartych koncertów konkursowych w Chatce Żaka 12 i 13 kwietnia. Uczestnicy zaprezentują utwory z listy "Nawa klasyka" i piosenki autorskie.

8. Festiwal Wschody rozpoczną kobiety. Wera, zwyciężczyni poprzedniej edycji oraz Barbara Wrońska, związana z zespołem Pustki, dla wielu znana również z siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Drugi dzień ubarwi koncert The Freeborn Brothers – cyrk osobliwości, mieszanka amerykańskiego, cygańskiego i słowiańskiego folku z nutą punk rocka. Na koniec wyjątkowy koncert w Centrum Spotkania Kultur, podkczas którego wystąpią finaliści konkursu, najlepsi wschodzący wokaliści, twórcy i zespoły w kraju. Po nich usłyszymy Mikromusic w całkiem nowej akustycznej odsłonie – grupa wraca do korzeni muzyki ludowej i improwizowanej. Na swój występ zaprosili gości: Joannę Słowińską i Skubasa.

Wschody to także wydarzenia towarzyszące: spacer śladem lubelskich poetów, zwiedzanie Domu Słów, warsztaty opowieści dla dzieci, warsztaty kreatywnego pisania czy tworzenia napisów na koszulkach metodą typografii.

Program

12.04. | piątek | Chatka Żaka

13.04. | sobota | Chatka Żaka

14.04. | niedziela | Centrum Spotkania Kultur

Adresy:
ACK UMCS Chatka Żaka, ul. I. Radziszewskiego 16
Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1

Bilety do nabycia online


Wschody na Facebooku

www.wschodyfestiwal.pl

    Aktualności