24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Zapraszamy na 24. edycję Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca! W Lublinie wystąpi liczna grupa polskich artystów, którzy w przestrzeniach Centrum Kultury w Lublinie, ACK UMCS Chatka Żaka i Centrum Spotkania Kultur na żywo oraz online zaprezentują swoje najnowsze spektakle.

Wśród zaproszonych gości znajdą się zarówno artyści młodzi, rozpoczynający karierę i odnoszący pierwsze sukcesy, jak i uznane osobowości polskiego tańca. Przed nami pokazy m.in. Polskiego Teatru Tańca, Sopockiego Teatru Tańca, Pawła Sakowicza i Karoliny Kraczkowskiej czy Ramony Nagabczyńskiej. Wśród młodych, rozpoczynających karierę artystów zobaczymy m.in.: Elizę Kindziuk, Monikę Witkowską, Daniela Komędera, Dominikę Wiak, Dominika Więcka czy Michała Przybyłę.

Spektakl „Drama” w choreografii Pawła Sakowicza

Goście zagraniczni zagoszczą tym razem wyłącznie na ekranach - zarówno w Internecie, jak i w kinie festiwalowym w Centrum Kultury. Szczególną uwagę poświęcono w tym roku artystom z krajów Beneluxu, których bogactwo twórczości tanecznej budzi powszechny podziw i uznanie. 

Ponadto w programie znajdziemy warsztaty z technik tanecznych i krytyki tańca oraz mistrzowskie lekcje i spotkania z wybranymi choreografami i pedagogami tańca.

Szczegółowy program oraz opisy spektakli 24. MSTT znajdziecie na:

Wydarzenie na Facebooku

Program festiwalu

Dzisiejszy spektakl o 18:00 będzie trasmitowany z Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka. 

Link do bezpłatnej transmisji

    Aktualności

    Autor
    Agnieszka Bąk
    Data dodania
    13 listopada 2020