Zapraszamy do obejrzenia najnowszego projektu #RazemByć Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Dzisiaj w naszych mediach społecznościowych (Facebook, YouTube) pojawiła się nowa odsłona utworu Zbigniewa Wodeckiego, „Nauczymy się żyć obok siebie” w aranżacji Tomasza Momota.

Od ponad pół wieku Chatka Żaka to miejsce, gdzie wspólnie tworzymy kulturę studencką. Jak powiedział Lew Tołstoj: Muzyka jest stenografią uczuć, dlatego też postanowiliśmy w tym trudnym czasie izolacji wysłać naszym studentom i mieszkańcom Lublina wyjątkowe dźwięki i słowa. Czujemy, że przesłanie tego wzruszającego utworu jest bardzo aktualne, szczególnie w okresie kwarantanny. Umiemy żyć obok zła. Nie widzieć krzywd ani łez, ani biedy. Tysiące spraw każdy ma. A przecież nikt czasu nie da na kredyt. Wierzymy, że właśnie tak powinniśmy wykorzystywać dany nam czas i jako jednostka kulturalna tworzyć to, co pozwoli ludziom choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i skłoni do refleksji nad relacjami z drugim człowiekiem. Uważamy, że utwór Zbigniewa Wodeckiego ma potężną moc i dotrze do serc odbiorców. Ziemia jest globalną wioską. Tym bardziej więc się uda nam!

Projekt został zrealizowany przez zespół ACK UMCS Chatka Żaka we współpracy z artystami z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS oraz Chórem Akademickim UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej.

W teledysku usłyszą Państwo wokal Natalii Wilk oraz studentów – chórzystów pod dyrekcją Urszuli Bobryk i przy współpracy Mileny Wnuk. Pojawią się również instrumenty – pianino (Tomasz Momot), flet (Milena Wnuk), tamburyn (Julia Małyska) i grzechotka (Martyna Tudryn).

Nad koncepcją filmową i nagraniem czuwała Magdalena Markiewicz i Maciej Lachowicz, a nad realizacją dźwięku – Włodzimierz Surdacki.

Otrzymaliśmy również wsparcie Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

Za koncepcję i nadzór nad realizacją odpowiada Izabela Pastuszko, dyrektor programowa ACK UMCS Chatka Żaka.

Ze świątecznymi pozdrowieniami,
zespół ACK UMCS Chatka Żaka


Dołącz do nas na Facebooku

    Aktualności