Zapraszamy do obejrzenia najnowszego projektu #RazemByć Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Dzisiaj w naszych mediach społecznościowych (Facebook, YouTube) pojawiła się nowa odsłona utworu Zbigniewa Wodeckiego, „Nauczymy się żyć obok siebie” w aranżacji Tomasza Momota.

Od ponad pół wieku Chatka Żaka to miejsce, gdzie wspólnie tworzymy kulturę studencką. Jak powiedział Lew Tołstoj: Muzyka jest stenografią uczuć, dlatego też postanowiliśmy w tym trudnym czasie izolacji wysłać naszym studentom i mieszkańcom Lublina wyjątkowe dźwięki i słowa. Czujemy, że przesłanie tego wzruszającego utworu jest bardzo aktualne, szczególnie w okresie kwarantanny. Umiemy żyć obok zła. Nie widzieć krzywd ani łez, ani biedy. Tysiące spraw każdy ma. A przecież nikt czasu nie da na kredyt. Wierzymy, że właśnie tak powinniśmy wykorzystywać dany nam czas i jako jednostka kulturalna tworzyć to, co pozwoli ludziom choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i skłoni do refleksji nad relacjami z drugim człowiekiem. Uważamy, że utwór Zbigniewa Wodeckiego ma potężną moc i dotrze do serc odbiorców. Ziemia jest globalną wioską. Tym bardziej więc się uda nam!

Projekt został zrealizowany przez zespół ACK UMCS Chatka Żaka we współpracy z artystami z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS oraz Chórem Akademickim UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej.

W teledysku usłyszą Państwo wokal Natalii Wilk oraz studentów – chórzystów pod dyrekcją Urszuli Bobryk i przy współpracy Mileny Wnuk. Pojawią się również instrumenty – pianino (Tomasz Momot), flet (Milena Wnuk), tamburyn (Julia Małyska) i grzechotka (Martyna Tudryn).

Nad koncepcją filmową i nagraniem czuwała Magdalena Markiewicz i Maciej Lachowicz, a nad realizacją dźwięku – Włodzimierz Surdacki.

Otrzymaliśmy również wsparcie Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

Za koncepcję i nadzór nad realizacją odpowiada Izabela Pastuszko, dyrektor programowa ACK UMCS Chatka Żaka.

Ze świątecznymi pozdrowieniami,
zespół ACK UMCS Chatka Żaka


Dołącz do nas na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    10 kwietnia 2020