„LL Fashion Art”– edycja wiosenno-letnia

Agencja Promocji i Reklamy ART MODELS, Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” i Lwowska Narodowa Akademia Sztuk Pięknych, zaprasza na edycję wiosenno-letnią IV Lubelsko-Lwowskiego Festiwalu Mody i Sztuki „LL Fashion Art”. Festiwal odbędzie się w dniu 23 czerwca 2017 roku o godz. 19.00 w małej sali widowiskowej ACK UMCS.

Celem projektu jest wymiana artystów i dzieł ze środowisk naukowych, artystycznych, kulturalnych Lublina i Lwowa (Lwowskiej Akademia Sztuk Pięknych, UMCS w Lublinie, Lubelskiej Szkoły Projektowania Sztuki, Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie) oraz prezentacja twórczości projektantów i firm odzieżowych z terenu województwa lubelskiego.

W Festiwalu wezmą udział profesjonaliści, nieprofesjonalni twórcy i wykonawcy wywodzący się ze środowisk akademickich a także szkolnych, działających w różnych dziedzinach sztuki – sztuki plastyczne, projektowanie odzieży, modeling, fotografia, taniec, muzyka.

Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie ich twórczości środowiskom akademickim, artystycznym oraz społeczności Lublina w postaci widowiska estradowego oraz wystaw sztuki pracowników i studentów z UMCS w Lublinie i Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych.

W programie Koncertu Galowego zostaną zaprezentowane:

 • kolekcje autorskie studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunku: Projektowanie odzieży z Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych;
 • kolekcje autorskie słuchaczy Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania;
 • kolekcje autorskie uczniów Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie;
 • prezentacje wokalne Zespołu „VICTORA” z Winnicy, Ukraina;
 • prezentacje wokalno-taneczne studentów kierunku Animacja kultury UMCS.

Imprezą towarzyszącą Koncertowi Galowemu będą wystawy studentów i pracowników UMCS i Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych.

Serdecznie zapraszamy!

  Aktualności

  Autor
  Patryk Przygodzki
  Data dodania
  20 czerwca 2017