Premiera albumu "Lubelscy Olimpijczycy"

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk i Prezes MOSiR "Bystrzyca" w Lublinie dr Jacek Czarecki, mają zaszczyt zaprosić na premierę albumu "Lubelscy Olimpijczycy", autorstwa: Prof. Dariusza Słapka (Instytut Historii UMCS, Polska Akademia Olimpijska),Macieja Powały - Niedźwieckiego (trenera rugby oraz historyka sportu) oraz Pawła Markiewicz (Centrum Historii Sportu w Lublinie, KM Polskiej Akademii Olimpijskiej). Wydawcą książki jest Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Z recenzji profesora Janusza Wrony:
Idea leksykonu zrodziła się z naturalnej potrzeby przedstawienia pracy poświęconej lubelskim olimpijczykom. Czytelnicy z Lublina i Polski, od dawna oczekiwali na taką książkę. Olimpijczycy, bez względu na odniesione sukcesy lub ich brak, stają się obecnie pretekstem do pokazywania przywiązania do małej ojczyzny oraz silą napędową tej formy dumy i patriotyzmu. Można z przekonaniem uznać, że ten nurt uznający wagę kryterium topograficzno – administracyjnego wpisuje się recenzowana przeze mnie praca. Jest ona owocem badań naukowych prowadzonych w lubelskich Centrum Historii Sportu oraz Centrum Dokumentacji Historii Sportu. To pierwsza niezwykle udana próba zebrania i przedstawienia 75 zawodników związanych w różnoraki sposób z Lublinem, uczestniczących w najważniejszej imprezie sportowej świata – igrzyskach olimpijskich.  


Uroczystość odbędzie się 18 grudnia 2018 r. o godz. 18:00 we foyer stadionu Arena Lublin, ul Stadionowa 1 (wejście od strony bramy VIP). 
Wystawa będzie czynna dla zwiedzających do 15 stycznia 2019 r.

Organizatorami wydarzenia są: 
Miasto Lublin, Centrum Historii Sportu w Lublinie, 
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego 
oraz 
Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego. 

Album Lubelscy Olimpijczycy powstał przy współpracy 
z Wydziałem Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin

 Patronaty honorowe nad albumem Lubelscy Olimpijczycy sprawują:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Marszałek Województwa Lubelskiego
Polski Komitet Olimpijski
Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk 

Wstęp bezpłatny! 
Serdecznie zapraszamy!


Autor: Paweł Markiewicz

 

    Aktualności

    Autor
    Katarzyna Brzyska
    Data dodania
    17 grudnia 2018