Lokalna Konferencja Naukowa „Instytucja małżeństwa w polskim prawie rodzinnym”

Koło Naukowe Prawa Rodzinnego i Opiekuńczego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy z Katedrą Prawa Cywilnego WPiA UMCS ma zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w Lokalnej Konferencji Naukowej „Instytucja małżeństwa w polskim prawie rodzinnym”, która odbędzie się 10 czerwca 2022 r. za pośrednictwem platformy MS Teams.

Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego z roku 2021, w ciągu ostatnich 55 lat współczynnik rozwodów w Europie wzrósł ponad dwukrotnie. W badanym okresie liczba zawieranych małżeństw przypadających na 1 tys. mieszkańców spadła z 8,0 do 4,3. Pojawia się tutaj pytanie, czy współcześnie instytucja małżeństwa przechodzi kryzys? Celem konferencji jest zbadanie regulacji w polskim prawie rodzinnym dotyczących małżeństwa, które stanowi podstawową wspólnotę osób i instytucję społeczną oraz instytucji z nim powiązanych. Pragniemy przyjrzeć się unormowaniom mającym na celu jej wsparcie.

 

Zgłoszenia czynnego udziału należy przesyłać do 31.05.2022 r. za pośrednictwem niniejszego formularza: https://forms.gle/18DQUprRpDiSFkNt7

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://facebook.com/events/s/lokalna-konferencja-naukowa-in/524748825693378/

 

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

    Aktualności

    Data dodania
    25 maja 2022