Zgłoś swój wniosek do programu Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka

Rusza nabór wniosków na Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka! Zgłoś swój projekt!

20 maja podczas konferencji prasowej w Chatce Żaka Rektor UMCS, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski i Prezes Zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka SA, Artur Wasil podpisali umowę dotyczącą finansowania programu stypendialnego „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka”.

Jest to program stypendialny, mający na celu wspieranie działań młodych artystów i animatorów kultury z regionu Lubelszczyzny. Jest on realizowany w ramach Polityki Zaangażowania Społecznego Lubelskiego Węgla „Bogdanka” SA, we współpracy z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

Młodzi ludzie to nasza przyszłość, od lat stawiamy na rozwój ich talentów. Bycie odpowiedzialnym społecznie oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w kulturę czy sport. Cieszę się ze współpracy z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, które za cel stawia sobie rozwój kultury i inicjatyw studenckich. Wierzę, że poprzez stypendia odkryjemy talenty drzemiące w młodych ludziach i damy szansę ich rozwoju. A w przyszłości dzięki działaniom Stypendystów ubogacimy nasz region w piękne dzieła, twórcze i wartościowe. – powiedział Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.

Stypendia twórcze przyznawane są w dwóch kategoriach: na działalność artystyczną, a także na upowszechnianie kultury i zwiększenie dostępności wydarzeń artystycznych.

Lubelska kultura w znacznej mierze pielęgnowana jest przez studentów. Dlatego programy, które pozwalają im tworzyć i się rozwijać, są niezwykle potrzebne. Mam nadzieję, że dzięki Stypendiom Kulturalnym Bogdanki w Chatce Żaka będziemy uczestniczyć w wydarzeniach, które jeszcze bardziej poszerzą artystyczne horyzonty mieszkańców naszego regionu. – dodaje Rektor UMCS, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski. 

Stypendia są udzielane na działania związane z następującymi dziedzinami: muzyka, taniec, teatr, film, sztuki wizualne (m.in.: malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, fotografia, multimedia, intermedia, instalacja) i literatura. Łączna kwota budżetu stypendialnego to 70 tysięcy złotych.

Bardzo się cieszymy, że projekt ten pomoże w popularyzacji kultury studenckiej, o której coraz więcej mówi się w ostatnim czasie. Misją Chatki Żaka od zawsze było promowanie wszelkich inicjatyw związanych z działalnością artystyczną i mediami nie tylko w środowisku lubelskim, ale coraz częściej w całej Polsce. Wierzę, że te stypendia przyczynią się do rozwoju wielu nowatorskich projektów na kulturalnej mapie Lublina. – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Nabór wniosków rusza już dziś i potrwa do 16 czerwca. Czekamy na osoby z województwa lubelskiego (nie tylko studentów), które nie skończyły jeszcze 35 lat.

Regulamin naboru:

Wzory dokumentów:

Mail do zgłoszeń: stypendia@ack.lublin.pl

Wnioski można składać również w siedzibie ACKiM UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin.

Czekamy na wasze wnioski!

    Aktualności

    Data dodania
    20 maja 2021