Zgłoś spektakl do Studenckiej Wiosny Teatralnej!

Wiosna wisi w powietrzu? To oznacza, że ACKiM UMCS Chatka Żaka już po raz kolejny organizuje niepowtarzalne święto studenckiego teatru - XII Ogólnopolski Festiwal Studencka Wiosna Teatralna! Czekamy na Ciebie w kolebce teatru alternatywnego - Chatce Żaka - w dniach 22-24 maja 2024 r.! Wystaw swoją sztukę na scenach Chatki i zawalcz o prestiżową nagrodę Grand Prix! Nie czekaj – zgłoś swój spektakl już dziś!

Ogólnopolska Studencka Wiosna Teatralna to słynny festiwal z lat ‘60 reaktywowany przez Chatkę Żaka. To więcej niż tylko konkurs, to nowe możliwości:

 1. zaprezentuj swoje osiągnięcia na scenach kultowej Chatki Żaka,
 2. zdobądź prestiżowe tytuły i nagrody finansowe,
 3. wymień się doświadczeniami z rówieśnikami,
 4. integruj z młodymi teatrami studenckimi z całej Polski,
 5. spotkaj się z renomowanymi autorytetami sceny teatralnej
 6. otrzymaj cenne opinie i wskazówki od profesjonalistów, które pozwolą Ci szlifować swoje umiejętności aktorskie i rozwijać się artystycznie!
 7. a przede wszystkim twórz kulturę studencką!

W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem „Pre-teksty” w dniach 22-24 maja 2024 roku w ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie. Pretekst, jako zawoalowany powód, to idealne zaproszenie do artystycznych poszukiwań. W teatrze złuda, pozór i niejednoznaczność są nieodłączną częścią gry, tworzącą fascynującą przestrzeń do komunikacji i poszukiwania tego, co uniwersalne. Pretekst pozwala odkrywać głębsze warstwy kulturowych motywów i wątków, stanowiąc zarazem nieodzowny element sztuki, który pomaga odnaleźć wspólne punkty z widzami.

Tegoroczna edycja festiwalu stwarza doskonałą okazję do wytyczenia nowych dróg i przełamania utartych schematów, zachęcając młodych artystów do wyrażania własnej wizji świata i formułowania aktualnych problemów.

Dołącz do nas i odkryj, jak różnorodne interpretacje tego tematu mogą zainspirować oraz dotknąć serc młodego pokolenia, pozostawiając przy tym dużą swobodę w jego interpretacji. Czekamy na Ciebie w Chatce Żaka, wiodącej instytucji kultury studenckiej w Polsce, gdzie sztuka studencka staje się pretekstem do odkrywania i dzielenia się emocjami! 

Czekamy na Wasze zgłoszenia! Aplikujcie już teraz!


 Jak aplikować?

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy (wypełnij tutajnajpóźniej 16 kwietnia 2024 r. Pamiętaj, żeby dołączyć do niego skany oświadczeń oraz deklaracji* (dostępne poniżej). 

2. Czekaj na naszą odpowiedź. Informacje o zespołach/osobach zakwalifikowanych ogłosimy do 10 dni po zamknięciu naboru.

Regulamin wraz z oświadczeniem i deklaracją (załącznik 1 i 2):

 

 

 Rider techniczny do uzupełnienia i odesłania poprzez formularz:

 

 


  * Deklaracja wypełniania jest dobrowolnie, przez osoby zobowiązujący się do uczestnictwa podczas trwania całego XII Ogólnopolskiego Festiwalu Studencka Wiosna Teatralna. Nie dotyczy teatrów działających w Lublinie.

Masz jakieś pytania? Pisz na adres: swt@mail.umcs.pl

Organizatorem projektu Ogólnopolska Studencka Wiosna Teatralna jest Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

  Aktualności

  Data dodania
  26 lutego 2024