Zapraszamy na spektakl „Dias Úteis no Singular: Saramago”!

Razem z Centrum Języka Portugalskiego/Camões, UMCS w Lublinie oraz Katedrą Portugalistyki im. Luisa Lindleya Cintry zapraszamy na spektakl „Dias Úteis no Singular: Saramago” wpisujący się w obchody 100. rocznicy urodzin José Saramago - portugalskiego laureata Literackiej Nagrody Nobla z 1998 r.

Kiedy? 5 października, godz. 10.30
Gdzie? ACKiM UMCS Chatka Żaka (Mała Sala Widowiskowa)
WSTĘP WOLNY!

Spektakl przygotowany przez stowarzyszenie: Associação de Ideias z Portugalii przeznaczony jest dla szerokiej publiczności. Z głosami José Carlosa Tinoco i Filipe Lopesa oraz fortepianem Marco Figueiredo proponuje odkrycie na nowo twórczości José Saramago w wyjątkowy sposób, a mianowicie poprzez tworzenie nowych dialogów i łączenie wypowiedzi postaci z różnych dzieł pisarza z udziałem w spektaklu samej publiczności.

Stowarzyszenie Idee jest uznanym partnerem Instytutu Camõesa, a niniejsze wydarzenie stanowi okazję do jeszcze większego zacieśnienia współpracy oraz uhonorowania portugalskiego noblisty w Polsce.
 
Oficjalnego otwarcia dokona prof. Carlos Reis - profesor literatury portugalskiej oraz przewodniczący komisji Fundacji Saramago, który opowie o spektaklu oraz szerokim wachlarzu inicjatyw związanych z obchodami 100. rocznicy urodzin tego wielkiego pisarza.
 
Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Paweł Bik
    Data dodania
    21 września 2022