Zapraszamy na 12. edycję CHATKA BLUES FESTIVAL!

Już po raz dwunasty będziemy mogli spotkać się w Chatce Żaka na lubelskim święcie Bluesa - Chatka Blues Festiwal. Serdecznie zapraszamy na dwa dni koncertów z największymi Polskimi (i nie tylko) artystami!

 • Gdzie i kiedy?

23.09 - Centrum Handlowe - VIVO! Lublin (taras widokowy na dachu) 
24.09 - ACKiM UMCS Chatka Żaka (Sala Widowiskowa)

W tym roku, nasze bluesowe granie zainaugurujemy koncertem legendy polskiego bluesa – Kasy Chorych. Koncert odbędzie się 23 września (piątek) w Centrum Handlowym VIVO, a wydarzeniu będzie towarzyszyd wystawa fotografii koncertowej, prezentująca występy artystów z poprzednich edycji Chatka Blues Festiwal.

Na drugi dzień imprezy (sobota, 24 września) zapraszamy do Chatki Żaka. Jako pierwszy na naszej kultowej scenie wystąpi w formule akustycznej Arek Zawiliński - autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck.

Gwiazdą wieczoru i 12. edycji CHBF, będzie mieszkający w Los Angeles wokalista i gitarzysta Daryl Strodes, który uraczy nas doskonałą mieszanką Blues/R&B/Funk/Jazz.
 
 • PROGRAM
23.09.2022 r. (piątek) godz. 19:00  (wstęp wolny)
- Kasa Chorych
24.09.2022 r. (sobota), godz. 19:00 (Kup bilety klikając tutaj)
- Arek Zawiliński
- Daryl Strodes Band (USA/Polska)

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie festiwalu.
 
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działao Artystycznych (ODA). Współorganizatorami są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Partnerami tegorocznej edycji są Centrum Handlowe Vivo! Lublin i STOART. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś. 

(Źródło: Materiały organizatora)

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  31 sierpnia 2022