Święto Tańca już jutro w Chatce Żaka!

Już jutro po raz kolejny będziemy obchodzić ustanowiony w 1982 roku Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Chatka Żaka organizuje cały szereg wydarzeń od warsztatów z improwizacji, przez wystawę, po spektakl i performance. To z pewnością idealny sposób na poszerzenie swoich artystycznych horyzontów i rozpoczęcie weekendu majowego! Zaczynamy już od 9:00 rano!

Poniżej pełny harmonogram. Na wszytskie wydarzenia - wstęp wolny.

29 kwietnia (piątek)

09:00 – 10:30 (Sala 08) Warsztaty z improwizacji i repertuaru TT Nieznany - prowadzący - Katarzyna Leszek oraz Filip Hylewicz. Zapisy przez formularz dostępny tutaj.
17:00 – (Mała Sala Widowiskowa) Pokaz filmu „Elementum” – Grupa Taneczna zMYsł
17:40 – (Hol Główny) – Improwizowany Performance (preludium spektaklu)
18:00 – (Duża Sala Widowiskowa) - Spektakl „Absolutist.” - TT Nieznany 
19:00 – (Mała Sala Widowiskowa) - Spotkanie z tancerzami z udziałem naukowców z Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w ramach cyklu Laboratorium Ruchu Chatki Żaka.
Cały dzień – (Hol Główny) - Wystawa fotografii tancerzy „Antyteza” Sandry Czaplickiej

Do zobaczenia w Chatce Żaka!

Organizatorem wydarzenia jest ACKiM UMCS Chatka Żaka.
Wydarzenie realizowane w ramach linii programowej RUCH.
Pokaz spektaklu „Absolutist.” i warsztaty z improwizacji i repertuaru TT Nieznany, są organizowane w ramach Programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem Programu jest Centrum Kultury w Lublinie.

    Aktualności

    Autor
    Paweł Bik
    Data dodania
    28 kwietnia 2022