Student's Jam Session – pierwszy Jam Session w ACK UMCS!

Akademickie Centrum Kultury UMCS przy współpracy ze Mateuszem „Rogerem" Strzempą serdecznie zapraszają na pierwszy Student's Jam Session, który odbędzie się 24 listopada 2016 roku na Dużej Sali Widowiskowej ACK UMCS.

Student's Jam Session to pierwsze tego typu wydarzenie w ACK UMCS. Dla niektórych słowo jam może kojarzyć się jedynie ze słoikiem pysznego, truskawkowego powidła, które spożywane jest podczas lekkiego śniadanka... jednak w tym wypadku chodzi o coś zupełnie innego.

Muzykę możemy spotkać na każdym kroku - nie ważne czy jesteśmy w galerii handlowej, robimy zakupy, jedziemy samochodem czy po prostu idziemy na imprezę do znajomych.
Bardzo często nie mamy czasu na to, aby spokojnie zrelaksować się, przy dźwiękach rozmaitej muzyki, ponieważ jesteśmy bardzo pracowici i zabiegani. Cykl Jam Session jest odpowiedzią na to, żeby zatrzymać się przynajmniej na kilka godzin!

Jam session jest to rodzaj grupowego improwizowania, wyrażania swoich uczuć muzycznych na scenie. Jeden z muzyków podaje przykładowy temat, który następnie jest rozwijany przez pozostałych instrumentalistów. Powstaje zatem opowieść muzyczna, która ma najróżniejsze zakończenia. Powyższe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez publiczności, która swoją obecnością, gorącymi oklaskami dopinguje muzyków do tego stopnia, że powstaje niesamowita aura, wywołująca uśmiech zarówno na twarzy słuchacza jak i osoby grającej. Jeżeli nie masz planów na czwartkowy wieczór, pozwól, że zabierzemy Cię do krainy dźwięków. Muzyka rządzi się swoimi prawami i buduje w człowieku niezwykłe rzeczy

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe spotkanie zatytułowane: "Student's Jam Session", które odbędzie się 24 listopada na dużej sali widowiskowej ACK o godzinie 19:00.

 

Organizaotrem przedsięwzięcia jest Mateusz Roger Strzempa

    Aktualności

    Autor
    Patryk Przygodzki
    Data dodania
    21 listopada 2016