Poznaj wyniki konkursu „Bakcynalia 2020”

Za nami 34. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej Bakcynalia 2020. W tym roku wydarzenie odbyło się po raz pierwszy w przestrzeni internetowej poprzez transmisję na żywo z Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka.

Jury 34. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej BAKCYNALIA 2020 w składzie:

1. Piotr Bakal – autor, kompozytor, bard, organizator festiwali,
2. Bogdan Bracha – muzyk i animator kultury,
3. Dariusz Głębowicz – muzyk, członek legendarnego zespołu Wątli Kołodzieje,
4. Anna Mikłasz – przedstawicielka organizatorów Festiwalu Bakcynalia oraz Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich – Lublin,
5. Jerzy Krużel – przewodniczący Jury – dziennikarz radiowy, autor Magazynu Piosenki Studenckiej MIKROKLIMAT Polskiego Radia Rzeszów,
 
po wysłuchaniu 12 uczestników konkursu, biorąc pod uwagę charakter i założenia imprezy, postanowiło przyznać następujące miejsca i nagrody:
 
Na zdjęciu: zespół U Studni, fot. Adam Wójcik
 
III miejsce – ex aequo zespół „Nie do Pary” z Łodzi-Katowic-Złocieńca-Warszawy (nagroda 750 zł) oraz zespół „Żywioły Art” z Ciechanowa (nagroda 750 zł). Nagrody ufundowało Województwo Lubelskie.
 
II miejsce – Marta Kania z zespołem, z Wrocławia (nagroda 1000 zł). Nagrodę ufundowało Miasto Lublin.
 
I miejsce – zespół „Kapela spod Rubani” z Korczyny (nagroda 2000 zł). Nagrodę ufundowało Miasto Lublin.
 
Na zdjęciu: Piotr Bakal, fot. Adam Wójcik
 
Nagrodę publiczności ufundowaną przez Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka,
w wysokości 1500 zł, otrzymuje: .jasiu.
 
Jury postanowiło wyróżnić następujących uczestników konkursu: .jasiu z Trzcianki, Karolinę Grubę z Lublina, Katarzynę Dąbrowską i Mirosława Stępnia z Iławy i Olsztyna, Romana Tkaczyka z Mikołajek, WOWĘ z Kalisza oraz zauważyć zespół „Muzykuny” z Grodziska Mazowieckiego.
 
Nominację do Półfinału 38. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2021 otrzymują: Karolina Gruba oraz Marta Kania z zespołem.
 
Nominację do Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej „Bazuna” 2021 otrzymują: Karolina Gruba oraz WOWA.
 
Nominację na IX Lubelski Przegląd Poetycki „Strojne w Biel” czyli Zima z Bazuną 2021 otrzymuje zespół „Lirepi” oraz Roman Tkaczyk.
 
Na zdjęciu: zespół Mikroklimat, fot. Adam Wójcik
 
Stowarzyszenie „Topory” - organizator festiwalu „Rawa Gra Szanty” nominuje do Konkursu o Złotą Szeklę Burmistrza Rawy Mazowieckiej zespół „Lirepi”.
 
Nominację do konkursu, który odbędzie się w ramach 14. edycji Festiwalu Danielka 2021 otrzymują: zespoły „Żywioły Art” i „Nie do Pary” oraz WOWA.
 
Zaproszenie na 54. Ogólnopolską Turystyczną Giełdę Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie otrzymują: zespoły „Żywioły Art”, „Kapela spod Rubani”, .jasiu oraz cała publiczność Bakcynaliów.

    Aktualności