Machina zagra na Rockowej Scenie Radia Centrum!

Chatka Żaka zaprasza na ostatnią przed wakacjami odsłonę Rockowej Sceny Radia Centrum! Tym razem w Akademickim Centrum Kultury i Mediów wystąpi zespół MACHINA!

Chatka Żaka zaprasza na kolejną odsłonę Rockowej Sceny Radia Centrum! 
Tym razem w Akademickim Centrum Kultury i Mediów wystąpi zespół MACHINA! 

Kiedy? 30.06

O której? 19:00

Gdzie? Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka

Jak zdobyć wejściówki? 
Wejściówki są darmowe. Można je zdobyć słuchając Akademickiego Radia Centrum.
Serdecznie zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku.

O zespole:
MACHINA - polski zespół rockowy założony w Lublinie. Tworzą go Michał Denis (wokal), Marcin Fidecki (klawisze), Adam Stańczak (gitary), Filip Leszczyński (perkusja), Marcin Sokołowski (gitara basowa), czyli doświadczeni muzycy, dla których muzyka jest życiową pasją.

W 2010 roku zespół wydał DEMO pt. „Moje Przeznaczenie”, na którym znalazły się trzy autorskie kompozycje: "To twoje życie", "Powiesz" i "Moje przeznaczenie". W nagraniach wzięli udział wspaniali goście. Na klawiszach w utworze "Powiesz" zagrała Maria Dobrzańska (BAJM), a Piotr Cugowski (BRACIA) zaśpiewał w utworze "Moje przeznaczenie".
Z sukcesami w 2011 r. zespół wystąpił w programie Must Be The Music w TV POLSAT gdzie otarł się o półfinał. W tym samym roku grupa wzięła udział w projekcie promującym miasto Lublin. Owocem jest utwór "Brama Wschodu" opowiadający o rodzinnym mieście muzyków.

Rok później pojawia się nagranie pt. "Rola życia" o nieco zmienionym brzmieniu oraz singiel "Wierzmy w siebie" (w zupełnie innym klimacie muzycznym niż zespół prezentował do tej pory). Utwór "Wierzmy w siebie" obok utworu "Atlantyda" (Grzegorz Turnau) zadebiutował na III Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Twórców "ARANŻATOR" (Żyrardów). Jury festiwalu, którego przewodniczącym był Grzegorz Turnau, nagrodziło zespół wyróżnieniem za nowatorski i bardzo ciekawy aranż oraz wykonanie utworu "Atlantyda".

W 2014 roku zespół MACHINA (pod nazwą Deluxe) otrzymał nagrodę główną Grand Prix na VI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „KRAŚNIK BLUES MEETING 2014”.
Pod koniec 2016 roku zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”.
W grudniu 2019 roku grupa stworzyła debiutancką płytę „Czarodzieje Pustych Słów” pod okiem włoskiego producenta muzycznego Giuseppe „DUALIZED” Bassi (dysFUNCTION Productions), która zebrała bardzo pochlebne recenzje wśród krytyków.
W 2020 r. zespół zajął I miejsce na festiwalu ”Dzikie Brzmienia” organizowanym przez CKM Studio oraz Centrum Kultury w Łęcznej.

    Aktualności

    Data dodania
    25 czerwca 2021