Koncert Natalii Moskal

Serdecznie zapraszamy na koncert Natalii Moskal "Wczoraj, dziś, jutro". Usłyszycie włoską muzykę filmową w aranżacji Jana Stokłosy. Wydarzeni odbędzie się 5 czerwca o godzinie 18:00 w Dużej Sali Widowiskowej Chatki Żaka. Koncert będzie promował najnowszą płytę artystki.

Bilety na koncert dostępne pod linkiem. Pamiętajcie, że z kodem student macie 20zł zniżki!

There is a star – to tytuł trzeciej płyty Natalii Moskal. Album zawiera 14 piosenek znanych m.in. z włoskiego, powojennego kina w nowych aranżacjach Jana Stokłosy. Utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę z wykorzystaniem m.in. akordeonu, wibrafonu, czy saksofonu. Płytę, która ukazała się 13 listopada 2020, promuje słynny utwór Mambo Italiano, który śpiewali m.in. Betty, Midler, Dean Martin, czy Sophia Loren.

Włochy to dla Natalii Moskal drugi dom, ale też kraj pełen fascynujących artystów. Młoda polska wokalistka od wielu lat interesuje się włoską kulturą, szczególnie kinematografią i muzyką. W końcu postanowiła połączyć swoje pasje w jeden projekt, tak zrodził się pomysł nagrania płyty z piosenkami, które w dużej części powstały kilkadziesiąt lat temu. Wśród zaaranżowanych przez Jana Stokłosę utworów znalazły się m.in. Soldi soldi soldi z filmu Boccaccio ’70 Federico Felliniego (1960), Tu vuo’ fa’ l’americano z filmu Zaczęło się w Neapolu w reż. Melville Shavelsona (1960), czy Mambo Italiano z filmu Chleb, miłość, i…, reż. Dino Risi, 1955). Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie, były wykonane m.in. przez Sophię Loren.
 
Koncert zostanie wzbogacony oprawą choreograficzną z udziałem tancerzy oraz krótkimi opowieściami Natalii Moskal o życiu i twórczości Sophii Loren, dzięki czemu wydarzenie przyjmie nietuzinkową formę mini spektaklu.
 
OPRAWA CHOREOGRAFICZNA, REŻYSERIA, SCENOGRAFIA - Artur Żymełka
WOKAL - Natalia Moskal
KIEROWNIK ARTYSTYCZNY, KLAWISZE, ELEKTRONIKA, WIOLONCZELA - Jan Stokłosa
REALIZATOR KONCERTU - Tomasz Budkiewicz

(źródło: materiały organizatora)

    Aktualności

    Autor
    Paweł Bik
    Data dodania
    26 maja 2022