II Forum Pracuj w Kulturze odbędzie się w Chatce Żaka!

Już w dniach 10 – 11 czerwca w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka odbędzie się II Forum Pracuj w Kulturze: Młodzi na rynku pracy, organizowane wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i ACKiM UMCS Chatka Żaka.

- Nasze Centrum od ponad pół wieku jest miejscem, w którym studenci nie tylko twórczo się rozwijają, ale w równym stopniu zdobywają praktyczne kompetencje do przyszłej pracy w  szeroko rozumianym obszarze kultury. Ogromnie nas cieszy możliwość wsparcia tego procesu dzięki zaproszeniu ze strony Narodowego Centrum Kultury do współorganizacji II Forum Pracuj w Kulturze. Miło nam będzie gościć uczestników tego wyjątkowego spotkania w naszej lubelskiej Chatce Żaka- komentuje Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka.

Temat przewodni tegorocznej edycji Forum Pracuj w Kulturze brzmi: Młodzi na rynku pracy. Zaproszeni eksperci będą dyskutować m. in. na temat:

- możliwości rozwoju dla studentów,

- metod budowania marki osobistej,

- sposobów rozpoczęcia działań w sektorze kultury,

- sposobów nawiązywania współpracy z biznesem,

- przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

- Narodowe Centrum Kultury od lat podejmuje działania na rzecz rozwoju i profesjonalizacji naszej branży. Podmioty z sektora kultury wspieramy finansowo oraz dzieląc się wiedzą i doświadczeniami. Podejmujemy różnorodne aktywności rozwijające kompetencje animatorów oraz innych osób zatrudnionych lub współpracujących z instytucjami i organizacjami kultury. Korzystają z nich także studenci i absolwenci.

W odpowiedzi na ich oczekiwania powstał portal pracujwkulturze.nck.pl. Jest on naturalną kontynuacją działań NCK wspierających rozwój tego sektora. Pod szyldem Kadry kultury prowadzimy też bardzo intensywny program szkoleń i webinariów, podnoszących kompetencje ludzi kultury. W tej chwili w sieci udostępniamy bezpłatnie ponad 50 webinariów. W ramach cyklicznych projektów Zaproś nas do siebie!

i Ogólnopolska Giełda Projektów dzielimy się najlepszymi praktykami w branży. To nie tylko realizacja naszej misji, ale też ogromna satysfakcja, że dzięki takim inicjatywom jak Forum Pracuj w Kulturze, czy Praktykuj

w Kulturze możemy zarówno wspierać instytucje kultury, jak też pomagać młodym osobom w odnalezieniu się na rynku pracy w Polsce – podkreśla prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Podczas dwudniowej konferencji odbędą się prezentacje, debaty, warsztaty stacjonarne i online oraz webinaria dotyczące marketingowego podejścia do kultury, kierowania zespołem w instytucji kultury, czy zarządzania własnym wizerunkiem. W Forum weźmie udział ok. 30 prelegentów, a wśród nich wybitni eksperci do spraw rekrutacji, animatorzy kultury oraz doświadczeni trenerzy. Gościem specjalnym, który podzieli się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w zakresie kreowania marki osobistej, będzie znany kompozytor, dyrygent i producent muzyczny Adam Sztaba.

Zobacz pełny program wydarzenia:

 

 

 

Spotykamy się zarówno online jak i fizycznie, w Chatce Żaka. Kliknijcie tutaj żeby zarejestrować się na wydarzenia. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 4 czerwca.

 

    Aktualności

    Data dodania
    26 maja 2021