Dzisiaj przeniesiemy się do Indonezji!

Gośćmi marcowych Spotkań z podróżą będą Grażyna i Szymon Wnuk, którzy zabiorą uczestników wydarzenia do kraju o niesamowitej różnorodności barw, smaków i zapachów oraz niezwykle bogatej historii. Tym razem kierunkiem wyprawy będzie położona na siedemnastu tysiącach wysp Indonezja.

Liczymy na to, że nasza opowieść choć na chwilę oderwie Was od pandemicznej rzeczywistości, a przy tym zainspiruje do własnych podróży, kiedy tylko wrócimy do normalności – oby już niedługo! – wspominają prelegenci.

Podczas pokazu uczestnicy dowiedzą się, jak połączyć studia z pasją do podróżowania, gdzie można zobaczyć liczące setki lat świątynie buddyjskie i hinduskie (oraz kościół wyglądający jak kura) – i to wszystko w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, jak wygląda wschód słońca nad krainą wulkanów, gdzie maseczki nosiło się jeszcze, zanim to było modne i gdzie nikt na to nie narzekał, gdzie żyją prawdziwe smoki oraz jaki jest najbardziej śmierdzący owoc świata.

Grażyna i Szymon Wnuk – przewodnicy SKPB Lublin, zafascynowani podróżami. Od czasu poznania w Kole podróżują razem, zarówno chodząc po polskich górach, jak i wybierając się w dalsze zakątki. Niedawno skończyli studia, anglistykę i Akademię Medyczną, ale w ich trakcie z sukcesem łączyli naukę z podróżami, biorąc udział w licznych wymianach studenckich i praktykach zagranicznych. W ten sposób dotarli m.in. do Szwecji, Ghany czy do Indonezji.

Przez świat. Spotkania z podróżą odbędą się w środę, 17 marca o 18:30 w Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

Organizatorami wydarzenia są Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka oraz Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie.

Darmowe wejściówki dostępne są Tutaj.

    Aktualności

    Autor
    Agnieszka Bąk
    Data dodania
    17 marca 2021