Spotkanie naukowe: „Nie daj się zrobić w słupa”

Biuro Promocji UMCS, Wydział Prawa i Administracji UMCS, Samorząd Studentów WPiA, Studenckie Koło Naukowe Prawa Podatkowego UMCS wraz z Urzędem Kontroli Skarbowej w Lublinie zapraszają na spotkanie naukowe w ramach kampanii pt. „Nie daj się zrobić w słupa”. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie. Będzie ono miało charakter wykładu połączonego z dyskusją.

Na wydarzenie nie prowadzone będą zapisy. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Data: 26.11.2015 r., godz. 12.45

Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UMCS, Aula Uniwersytecka

Kampania „Nie daj się zrobić w słupa” zainicjowana została przez Kontrolę Skarbową w październiku 2014 roku. Swoim zakresem obejmuje działania bezpośrednie polegające na spotkaniach informacyjno-edukacyjnych z młodzieżą akademicką, młodzieżą klas maturalnych a także z osobami szukającymi zatrudnienia – zarejestrowanymi w biurach pracy. Jednocześnie podejmowane są działania pośrednie za pomocą mediów: radia, telewizji, Internetu i prasy.

Celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z aktywnością zorganizowanych grup przestępczych, informowanie i edukacja w zakresie bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej, pokazanie konsekwencji związanych z wystawianiem i wprowadzaniem do obiegu prawnego fikcyjnych faktur, uczestnictwem w karuzeli podatkowej oraz przekonanie młodych ludzi, iż nie warto wchodzić na drogę przestępstwa.

    Aktualności

    Data dodania
    24 listopada 2015