Do 1.04.2023 r. weź udział w kursie przedsiębiorczości i dowiedz się, jak założyć swój pierwszy biznes

Rozpoczęły się zapisy na Kurs przedsiębiorczości realizowany przez Biuro Rozwoju Kompetencji, Wydział Ekonomiczny UMCS i Klaster SMB Synergy Group sp. z o.o. W czasie kursu pt. "Pierwszy biznes - jak stworzyć i prowadzić firmę" poznasz praktyczne wskazówki jak zacząć swój pierwszy biznes

Chciałbyś stworzyć firmę, ale nie wiesz od czego zacząć? Niezależnie, czy masz już pomysł na biznes, czy dopiero go poszukujesz, ten kurs ma pomóc Ci wystartować i znaleźć swoje miejsce na rynku. Zaproszeni eksperci z Klastra SMB (nasz Partner Merytoryczny) przekażą Ci praktyczne wskazówki m.in. z zakresu marketingu, finansów, a także podatków. Poznasz niezbędne narzędzia na ścieżce początkującego przedsiębiorcy ułatwiające start i późniejszą działalność na rynku.

Dla kogo?

Kurs przeznaczony jest dla studentów, doktorantów, pracowników oraz absolwentów UMCS, którzy chcieliby stworzyć własny biznes. Został on przygotowany w taki sposób, by każdy uczestnik po jego ukończeniu był w stanie uruchomić firmę w bezpiecznej formie oraz miał wiedzę, czego może się spodziewać i jak utrzymać się na rynku.

Zyskuje także wsparcie mentorów na czas tworzenia i rozwoju swojej działalności.

Z czego składa się kurs?

Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych i będzie odbywał się w trzech częściach obejmujących następującą tematykę:

 • marketingu - w tym sposobów dotarcia do klientów, sprzedaży produktów i usług, działań wizerunkowych, ponadto możliwości samodzielnego wykorzystania narzędzi pozwalających zaistnieć zarówno w sieci, jak i w przestrzeni rynkowej
 • finansów - odpowiadając na jedno z najczęstszych pytań - skąd wziąć środki finansowe na rozpoczęcie biznesu, ile tak naprawdę potrzebujesz pieniędzy - oraz jak zapewnić sobie płynność finansową w trakcie prowadzenia działalności
 • przepisów prawnych i podatkowych - które wyznaczają granice prowadzenia w naszym kraju działalności gospodarczej.

Każdy uczestnik po jego ukończeniu otrzyma certyfikat oraz materiały w wersji drukowanej i elektronicznej.

Dodatkowym elementem kursu jest indywidualne wsparcie dla uczestników/czek, którzy postanowili spełnić swoje marzenia o stworzeniu własnej firmy i odważyli postawić w biznesie pierwsze kroki.

Dlaczego warto zapisać się na Kurs „Pierwszy biznes - jak stworzyć i prowadzić firmę”:

Eksperci z Klastra SMB przekażą Ci wiele praktycznych wskazówek na temat prowadzenia własnego biznesu. W czasie kursu m.in.:

 • Dowiesz się, skąd możesz uzyskać środki finansowe.
 • Poznasz, czym jest proces dotacyjny oraz jak zwiększyć swoje szanse na przyznanie dotacji.
 • Dowiesz się, jak znaleźć odpowiedni program dotacyjny dla siebie i swojej firmy.
 • Poznasz praktyczne rady dotyczące działań marketingowych.
 • Zyskasz wsparcie w postaci mentoringu na etapie tworzenia i funkcjonowania swojej firmy.
 • Poznasz wiele narzędzi, które ułatwią Ci start i zdobycie pierwszych klientów.
 • Dowiesz się, jak możesz znaleźć własny pomysł na biznes.
 • Uzyskasz pomoc ekspertów we wdrożeniu swojego pomysłu na rynek.

Gdzie i kiedy będzie odbywał się kurs?

Kurs rozpocznie się w kwietniu tego roku. Zajęcia będą odbywały się w formie stacjonarnej w wyznaczone soboty zgodnie z poniższym harmonogramem:

01.04. | godz. 9:30–14:30 – rozpoczęcie kursu, panel dotyczący marketingu

15.04. | godz. 9:30–14:30 – panel na temat finansów w biznesie, w tym dotacji

22.04. | godz. 9:30–14:30 – panel na temat prawa i podatków, zakończenie kursu (certyfikaty dla uczestników i uczestniczek)

Szczegółowy opis poszczególnych paneli i poruszanych zagadnień znajduje się w pliku w załączniku.

Informacja o dokładnym miejscu zostanie przesłana uczestnikom/czkom drogą mailową.

Zapisy i opłaty

Aby zapisać się na kurs „Pierwszy biznes - jak stworzyć i prowadzić firmę”, należy wypełnić formularz zapisów zawarty na tej stronie .

Kurs jest płatny. Koszt uczestnictwa w całości wynosi 100 zł. Potwierdzenie przelewu należy dołączyć do wypełnionego formularza zapisu na stronie Biura Rozwoju Kompetencji.

Opłatę związaną z uczestnictwem w wysokości 100 zł należy przelać na poniższe konto bankowe:

92 1140 1094 0000 2905 1600 1280 – w tytule prosimy wpisać Kurs Pierwszy biznes, swoje imię i nazwisko

Pamiętaj, aby dane w przelewie były zgodne z tymi, które podasz w formularzu zapisów na Kurs.

Nasi eksperci:

Kurs będzie prowadzony przez wieloletnich praktyków biznesów, mających praktyczną wiedzę na temat prowadzenia biznesu w polskich warunkach, co przekłada się na praktyczny charakter szkolenia.

Prowadzący Kurs to Sebastian i Magdalena Bochyńscy, twórcy Klastra SMB Synergy Group, stworzonego między innymi z myślą o wspieraniu polskiej przedsiębiorczości oraz wiązaniu nauki z biznesem.

Magdalena Bochyńska - Absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w różnych obszarach marketingu, contentmarketingu oraz copywritingu i kreacji wizerunkowej.
Aktualnie współwłaścicielka kilku spółek, w tym Klastra SMB Synergy Group, którego misją jest wspieranie rozwoju polskiego biznesu.
Doradza przedsiębiorcom, jak nawiązać silne i trwałe relacje z rynkiem. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem w zakresie realizacji i przygotowania projektów badawczo-naukowych. Ma doświadczenie oraz wiedzę w zakresie wdrażania na rynek nowych technologii oraz nowych produktów. Skutecznie zarządza projektami przy wykorzystaniem metodyk zarządczych oraz stosowania optymalnych metod nadzoru nad realizacją projektów.
Prywatnie - spełniona żona i mama, pasjonatka dobrej muzyki i dalekich podróży.

Sebastian Bochyński - Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, UMCS w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Dziennikarstwa im. Wańkowicza w Warszawie. Od początku swojej kariery zawodowej był związany z tematyką zarządzania, inwestycji i dotacji unijnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji, zarządzaniu i wdrażaniu inwestycji na bazie innowacyjnych rozwiązań z wykorzystaniem uznanych metodyk zarządczych.
Współpracuje z uczelniami w zakresie tworzenia nowych technologii i kreowania nowych produktów i prowadzi nadzór produkcyjny prototypów, zarządza również grupą kooperacyjną SMB Synergy Group oraz zajmuje się tworzeniem koncepcji inwestycyjnych i produktowych, a także nowymi rozwiązaniami w zakresie realizacji projektów.
Prywatnie mąż, ojciec, miłośnik nurkowania, żeglarstwa oraz podróży.

  Aktualności

  Data dodania
  22 marca 2023