Co robić z wolnym czasem po maturze, a przed rozpoczęciem studiów?

W maju uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych zdawali egzaminy maturalne. Przed nimi teraz trudne wybory i decyzje dotyczące przyszłości. Jak przygotować się do takiej życiowej zmiany?

Młode osoby kończące szkołę średnią i rozpoczynające studia wchodzą w zupełnie nowy etap w życiu. Wiele z nich po raz pierwszy będzie mieszkać z dala od rodziców i bliskich. Taka zmiana może wzbudzać niepokój o to, czy sobie poradzę, ale także entuzjazm związany z nowym etapem w życiu. Trzeba pamiętać, że wiąże się ona zarówno z pewnymi przywilejami, jak i zupełnie nowymi obowiązkami. Różne jednostki UMCS, w tym także Biuro Rozwoju Kompetencji, poprzez oferowane warsztaty czy poradnictwo edukacyjne pomagają młodzieży rozpoczynającej studia zredukować stres wynikający z nowej sytuacji i miejsca, które wybrali.

Zachęcamy do lektury wywiadu z Małgorzatą Kwiatkowską z Biura Rozwoju Kompetencji UMCS, która podpowiada, jak dobrze wykorzystać czas po maturze, a przed rozpoczęciem studiów, żeby odpocząć, a jednocześnie nie zmarnować najdłuższych wakacji w życiu.

Wywiad dostępny pod adresem: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,4622,po-maturze-czyli-jak-nie-zmarnowac-najdluzszych-wakacji-w-zyciu,119478.chtm 

    Aktualności

    Data dodania
    16 lipca 2022