Spotkania z Fizyką i Matematyką

"Co w rzutniku siedzi, czyli optyczne korzyści z cienkich warstw" – to tytuł wykładu popularnonaukowego, który odbędzie się w ramach akcji Spotkania z Fizyką i Matematyką - w najbliższy poniedziałek 28 marca br. o godzinie 17:00. Wykład będzie miał formę zdalną. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich pasjonatów nauk ścisłych, w szczególności uczniów, studentów i pracowników Uczelni.

Spotkania z Fizyką i Matematyką to jedna z form popularyzacji nauki, mająca na celu przybliżenie wszystkim zainteresowanym ciekawych zagadnień i aktualnych problemów nurtujących matematyków i fizyków. Wykłady prowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy, którzy w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego wyjaśniają wybrane zagadnienia. Wykłady są uzupełnione atrakcyjnymi doświadczeniami oraz materiałami multimedialnymi. Są one kontynuacją cyklu Spotkań z Fizyką, prowadzonych od ponad 30 lat w Instytucie Fizyki UMCS w Lublinie. 

W obecnej edycji odbyły się już dwa popularnonaukowe wykłady, a słuchacze będą mogli uczestniczyć w następnych dwóch wykładach z zakresu fizyki. Kolejny wykład zatytułowany „… sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” – ciemna strona Wszechświata odbędzie się 4 kwietnia br. o godzinie 17:00. Wykłady mają formę zdalną i odbywają się na platformie Microsoft Teams.

Udział w wykładach wymaga rejestracji. Zapisu można dokonać przez stronę wydarzenia

Serdecznie zapraszamy! 

    Aktualności

    Data dodania
    22 marca 2022